Kategoriler
Eğlence

The Matrix 4

The Matrix Resurrections(The Matrix 4) Aralık 2021’de vizyonda.

Matrix serisinin 4. filmi olarak çekilen The Matrix: Resurrections(The Matrix 4) Aralık 2021’de vizyonda olacak.

Matrix sinema tarihine damgasını vurmuş ve etkisi yıllar geçmesine rağmen hiç azalmamış bir filmdir, öyle ki üzerine yapılan inceleme ve eleştirilerde insanlık, medeniyet ve din tarihinden birçok şeyin ortaya çıkarıldığını görebilirsiniz. Gerçekten olağanüstü bir filmdir, filmin harikalığı onun hikayesinden, senaryosundan gelir ki bu 4. film önceki 3 filmin ve genel hikayenin ekmeğini yiyen bana göre de çekilmesi gereksiz olan standart bir aksiyon filmi gibi geldi bana, yine de iyi film olacağına eminim.

The Matrix Resurrections (The Matrix 4) filminin ilk fragmanı yayınlandı. 22 Aralık’ta vizyona girecek The Matrix 4 filminin yönetmeni Lana Wachowski, filmde Keanu Reeves, Carrie-Anne Moss, Yahya Abdul-Mateen II, Neil Patrick Harris, Jonathan Groff, Christina Ricci, Jessica Henwick ve Priyanka Chopra Jonas gibi isimler yer alıyor.

The Matrix Resurrections – Official Trailer 1 – The Matrix Resurrections in theaters and on HBO Max December 22 #TheMatrixMovie

Tüm dünyayı kasıp kavuran The Matrix üçlemesi 2003 yılında kafa karıştırıcı bir sonla bittikten 18 yıl sonra dördüncü bir filmin olacağı tahmin edilemezdi. Fakat yıllarca süren söylentiler, spekülasyonlar ve beklentilerden sonra The Matrix, Resurrections (Diriliş) ile hayranlarıyla buluşmaya hazırlanıyor.

22 Aralık’ta HBO Max ve sinemalarda aynı anda vizyona girecek The Matrix serisinin dördüncü filmi The Matrix: Resurrections’tan ilk resmi fragman da yayınlandı. Paylaşılan görüntülerde Neo ve Trinity olmak başta olmak üzere hikayenin birçok karakteri görülebiliyor ve Neo “mavi hap”ların etkisinde gibi duruyor.

Lana Wachowski’nin senaryosunu, Cloud Atlas kitabının yazarı olan David Mitchell ve Aleksander Hemon ile birlikte kaleme aldığı yeni Matrix filminin yapımcılığını Terry Needham, Garrett Grant, Bruce Berman, Wachowski, Grant Hill ve James McTeigue üstleniyor.

Elbette izlenebilir bir film, önemli olan senaryo ve bu tür serilerde 3lemeden sonra 4. filmler zordur. wikipedia.org/wiki/Matrix_(seri)

Shockvoice isimli Youtube kanalının videosunu izlemenizi de öneririm.

Beklenen Fragman Geldi (ama) – Matrix Resurrections Fragman İncelemesi – Matrix’in merakla beklenen 4. filminin fragmanı nihayet yayınlandı. İlk izlenimlerimi aktardım, iyi seyirler.

Ayrıca film üzerine birçok Youtubeerın incelemesi var ve harika bilgiler var youtube.com/hashtag/thematrixmovie

İyi seyirler.