Zeitgeist: Tanrının ne olduğunu bilmiyorum ama ne olmadığını biliyorum

Zeitgeist belgeselin buradan indirebilirsiniz veya aşağıdaki playerdan izleyebilirsiniz. Aşağıdaki video oynatıcıdaki alt yazılıdır diğer bağlantıya tıkladığınızda orijinal ve alt yazısız olarak indirebilirsiniz.

Belgeselin başında söylenen: "Tanrının ne olduğunu bilmiyorum ama ne olmadığını biliyorum" sözüyle 1. bölümde anlatılanların daha iyi anlaşılması açısından önemli cümlelerden biridir. Kimisine genel anlamda dinsizliği tavsiye ediyor izlenimi uyandırıyor bu bölüm.


Belgeselin özeti Ekşisözlük'de şöyle yazılmış;
Peter Joseph tarafından yazılıp yönetilen 2007 yapımı belgesel. Üç bolümden oluşan bu belgeselin birinci bölümü Hristiyanlığın ne olduğu ile ilgili. Hıristiyanlığın diğer dinlerle olan ilişkisini, din ve astrolojinin ortak noktalarını bize gösteriyor. İsa'nın güneş olarak görüldüğü ve o ünlü tablosu son yemekteki on iki havarinin de on iki ayı, yani on iki burcu tasvir ettiği öne sürülüyor. On emir ile ilgili de bilgiler veriliyor.
Bu bölümde geçen en etkileyici sözlerden biri 19. yüzyıl sonlarında yasamış Amerikan politikacı Robert G. Ingersoll tarafından söylenmiş. "Religion can never reform mankind because religion is slavery."

Belgeselin ikinci bölümü 11 eylül saldırıları ile ilgili. Şimdiye kadar zaten yüzlerce kez gördüklerimiz ve duyduklarımız dışında yeni bilgiler de veriyor bize. 11 eylül sabahında Pakistan yetkilileri ile yapılan kahvaltı, George W. Bush ve baba Bush'un bin Laden ve ailesi ile olan ilişkileri gözler önüne seriliyor. Ayrıca yıkılan World Trade Center'in 7. binasının nasıl düzenli, planlı bir yıkıldığını dinamit patlatılarak yıkılan diğer binalar ile karşılaştırarak gösteriyor bize. Ayrıca kulelere uçak çarptıktan sonra neden alt katlarda yangın çıktığı, neden daha yıkılmadan önce ara katlarda patlamalar olduğunu soruyor. Ayrıca enkazlar da binanın bazı metal kolonlarının düzgün bir şekilde kesilmiş gibi olduklarını göstererek yıkılan bir binanın nasıl böyle düzgün bir kesik şeklinde metal kolonları olabileceğini soruyor. o günle ilgili çok fazla şey konuşuldu. Hatta birçok sahte kayıtlar da bize gösterildi fakat bir de şöyle bir bant kaydı dinletiliyor. Ulusal havacılık birliğinden bir yetkili dört uçağın rotalarından çıkarak New York'a doğru gittiklerini ihbar ediyor ve helikopter ya da jet ile takip edilmelerini istiyor. Karşı taraftaki kişi ise bunun gerçek mi yoksa sadece bir tatbikat mı diye sorması böyle durumlara karşı zaten hazırlıklı olduklarını gösteriyor ama yetkililer hiç böyle bir saldırıyı beklemediklerini söylüyorlardı.

Üçüncü bolum ise Amerikan politikası, ordusu ve ekonomisinde söz sahibi olanların asil yüzlerini ortaya çıkartıyor. birinci dünya savaşı, ikinci dünya savaşı, Vietnam savaşı ve son olarak Afganistan ve Irak'a karşı yapılan savaşlardan önce Amerikan bankalarındaki kötüye gidiş hepsinden ayni şekilde olduğu ortaya konuyor ve bankaların savası bir kurtuluş yolu olarak gördüklerini belirtiyor. ll. dünya savaşı sırasında Texas'lı dede Bush'un hitler Almanya'sına uçak yakıtı sattığını soyluyor. 11 eylül saldırılarından sonra Bush'un yaptığı bir konuşmanın hitlerin ustun irk ile ilgili yaptığı bir konuşmasına çok benzediği, hemen hemen ayni kelimeleri kullandığı iki tarafı da dinleterek gösteriliyor. Abd'nin kıta da olan etkisini daha da arttırmak için kanada ve Meksika ile yaptığı ticari bir anlaşma olan nafta dururken bir de 2005 yılında North American Union kuruldu. Bu konu nedense fazla göz önünde tutulmamış, fazla bahsedilmemiş. Hatta şu vakte kadar 3 yıl geçmiş ve sözlükte başlık bile açılmamış.

Son olarak gelecekteki hedeflerden birinin Venezüella olduğundan bahsediliyor. Belki daha önce hazırlanan belgeseller gibi kışkırtıcı, gösterilenlerin düzmece olduğunu, komplo teorileri ile donatılmış olduğunu düşünebilirsiniz ama seyretmeye değer iki saat süren bir belgeseldir.

WOLKANCA

Volkan Yılmaz

Digital Marketing & WordPress & SEO - wolkanca mahallesi gmail sokak nokta com.

bir arkadaşımın tavsiyesi üzerine daha önce izlemiştim. etkileyici ve sarsıcı bir belgesel. dinle ilgili ileri sürdüğü görüşlere katılmıyorum. ancak farklı bakış açılarını görmek için izlenmesini tavsiye ediyorum. özellikle 11 eylül bölümü, yüzyılın en önemli olayını yeniden anlamlandırmamız için özel bir önem taşıyor!

tüm söylenen her şeye aynen katılıyorum en baştaki anlattığı din konusundan en sonunda ki dünya devleti kurmak ve insanların tüm demokratik haklarını ve tüm mallarını kolayca ellerinden almak için uyguladıkları tüm yöntem ve uygulayacakları tüm planların gerçek olduğuna kısacası başından sonuna her şeye katılıyorum ve tüm insanlığın bu belgeseli ve bu belgeselin bu yıl çekilen 2.sinide izlemesi gerektiğini ve herkesin artık gözünü açması gerektiğini düşünüyorum. ben tüm tanıdıklarıma bu belgeseli izlettirmeye çalışıyorum.tabi sorunun izleyerek bitmeyeceğini ve birşeyler yapılması gerktiğinide düşünüyorum umarım insanlar bu oyunlara ve kendilerine empoze edilecek olan bundan sonraki yalanlara inanmaz ve teslim olmazlar.

neden insanlar dinle olan bölümüne katılamazki herşey doğru söylüyorda din konusundamı yalan söylüyor belgeseli yapan adamlar herşey apaçık ortada daha neden inamıyorum ya da katılmıyorum dersiniz işte adamın anlatmak istediğide bu öyleki din konus tartışılmaz hale getirilmiş çünkü tek söz geçirecekleri kurum bu.zamanı geldiğinde göreceksinizki insanlar üzerinde planlarını gerçekleşitirömek için eski zamanlardaki gibi din kavramını kullanacaklar.madem her şeyi gördünüz 11 eylül saldırısının arkasındakileri ya da 1.2. dünya savaşlarının ve diğer savaşların neden çıktığını anladınız insanlara ne yapmak istediklerini gördünüz anladınız umarım din kavramınıda y.y.boyunca yine insanlara istediklerini yaptırmak için kullanacakları bir kavram olduğunu görebilirsiniz.

benim tek dikkatimi çeken müslümanlıktan hiç bahsetmemesiydi..eğer böyle birşey yapıyorsanız hiç kimseden çekinmemeniz gerekir..neden müslümanlıktan bahsedilmiyor acabaşkim bilir belki 3. seride izleriz..

özellikle dinle ilgili gerçeklere sonuna kadar katılıyorum 🙂
———————————zeitgeist ——————————————

winner best feature artivist's film festival
hollywood ca 2008

winner best feature artivist's film festival
hollywood ca 2007

—————————————————————————————-
——————————- zeitgeist izmir —————————————-
http://www.facebook.com/group.php?gid=79534134797…

din konusunda insanların çekimser kalmasını ve korkmalarını anlayabiliyorum.. ama bilin ki belgeseldeki her şey doğru… ekonomi ile dini birbiriyle o kadar alakalı ki bu belgeselde anlatılanlar az bile kalır.. ama işte parasal sistemin kurucuları dinlere bişey olmasını o kadar istemiyor ki çünkü sistemlerinin temel dayanağı o… o yüzden dinlerin tartışılmasını bile istemiyorlar.. arkadaşlar adamların devletlerin içlerine nasıl girdiklerini ve oraları ne hale getirdiklerini gördünüz ve inanıyorsanız.. din konusunda da kendinizi sorgulamanızı tavsiye ederim.. sadece araştırın okuyun görün etrafınıza bakın yeter.. unutmayın inançlı olmak güzel bir şeydir.. ama önce kendinize insanlığa inanın..

pretty cool post. ı just stumbled upon your blog and wanted to say
that ı have really liked reading your blog posts. anyway
ı’ll be subscribing to your blog and ı hope you post again soon!

hepsi yalan, evet pagan dininin varlığı mevcuttur ammaaaa bunu isa ile bağdaştırmak
"allahın peygamberlerine inanmak" kısımndan isa yı çıkarttırıp maazallah imanımızın
elimizden gitmesidir.

bu pagan dinine inanalar çokmu zekiydi?
peki neden uzaya bu yüzyılda çıkabiliyoruz.
yada neden genetik bilimi şimdi ilerliyor.

bu belgeseli hazırlayan kişi birçok insanın şu an "bildiğini ve konuştuklarını"
dinle birleştirip anlatıyor kısaca dinimizi elimizden almaya çalışıyor.

yok isa peygamberin yaşamına ilişkin benzer örnekler varmışta olabilir
dünyaya 124.000 peygamber gelmiştir.hangimizin hayatı birbirine benzememiştir,
kaldıki allah'ın bunu yapabilecek kudrete sahip olmasıda ayrı bir konu.

tüm peygamberler birbirine benzer hepsinin amacı davettir.
hepsi aynı acıyı çekmiştir.

türkiyede bir sürü ismi ve yaşamı birbirine benzeyen insan var.
ne diyelim hepsi aynı kişimidir.

ayrıca yüce kitabımızda verilen alametlerin oluşmadığına inanabilirmiyiz?
yada bunların oluşturulduğuna?

belgesel çok tatmin edici.belgesele bütün olarak bakmanın daha sağlıklı olduğunu düşünüyorum.şurasına katılıyorum burasına katılmıyorum demek sanki geçmişten gelen önyargıları bırakamadığımız intibasını uyandırdı bende. son olarak dönemin ruhunu yansıtan bu belgesel obama gibi bir değişim sürecine yakın bir zamanda yapıldı bu bir tesadüf olmamalı…

herşey acık ve net ortadadır kimse kıvranmasın din delinen sacmalıgın sonu gelmiş artık insanlar gercegi görmeye başlamışlardır

uyanmanın zamanı gelmiştir artık sömürülmek istemiyorsan sana kutsal diyerek dayatılan ama asla göremedigin sacmalıkları bir kenara atmanın zamanı gecti. ne iştir anlamıyorum şu anda üç mevcut dinin üç peygamberininde hayatları sacmalıklarla dolu acaba tanrı adam gibi adam bulamadımı yada yaratma başarısı gösteremedimi.

ben izledim ve bunun kitabı vardı d&r da görmüştüm ama adı neydi hatırlamıyorum görünce paylaşırım sizlerle.belgesele gelirsek çok güzel bir şey izledim ve uyandım resmen 2010 da üçüncüsü gelecekmiş.

videoda hz isanın olmadığı kanıtlanmaya çalışılmış ve belki birçok insan o kısmı ağzı açık dinleyip hakkaten yaa doru söylüyo falan demiş olabilir. eğer bir müslüman sadece hz isanın değil herhangi bir başka peygamberin olmadığını kabul ederse maazallah dini imanı elden gider çünkü kuran daki ayetleri yalanlamış olur. bu açıdan videoyu çok tehlikeli buluyorum herkesede bu konuda dikkat etmesini öneririm!!!!!