Kategoriler
Blog

WordPress Türkiye ve çalışmaları

WordPress Türkiye takımı son zamanlarda hareketlendi yaptıkları çalışmaları çok beğeniyoruz forumlarını Bbpress le daha işlevsel yaptılar wiki ile bir Belgeler bölümü var ve blogunda eskisinden daha doyurucu ve konusu hakkında bilgi verici daha çok düşük seviye kullanıcıya hitaben yazılar bulunuyor.

super-wordpress-man

WordPress Türkiye takımını ( Ali, Nahnu, Eloy ve Hasan) tebrik ve teşekkür ediyorum.

Ve WordPress Rehberi 1.0
WordPress e yeni başlayanlar için çok faydalı bir belge okunmasını şiddetle tavsiye ederim.

Bir süredir üzerinde çalıştığımız ve özellikle WordPress&#39e yeni başlayacaklar için oldukça faydalı olacağına inandığımız “WordPress Rehberi Sürüm 1.0″ artık indirilmeye hazır. WordPress Rehberi&#39nde özellikle bloglamaya başlamak ve WordPress hakkında bilgi sahibi olmak isteyenler için temel bilgiler bulunuyor. Kitabın asıl amacı WordPress ile alakalı kaynakları bir araya getirmek, toplu bir şekilde kullanıcıların istifadesine sunmak diyebiliriz.

WordPress Rehberi 7 ana bölümden oluşuyor:

  • Genel Bilgiler (Bloglar, WordPress ve WordPress Türkiye hakkında genel bilgiler)
  • WordPress&#39e Başlamak
  • WordPress&#39i Kurmak
  • WordPress Kullanımı
  • Eklentiler
  • Temalar
  • Sıkça Sorulan Sorular ve İpuçları

Rehber hakkında daha detaylı bilgi almak ve son sürümü için rehber sayfamıza bakabilirsiniz. Bu sayfada rehberin güncel sürümüyle ilgili bilgiler ve indirme bağlantısı olacak.

Sürümler halinde yayınlanacak olan rehberin bu ilk sürümünü bu adresten indirebilirsiniz. (711 kb) Sıkıştırılmış paketin içinde .pdf formatında rehber, ve ek olarak rehberin içinde geçen linklerin bulunduğu bir html dosyası ve aynı zamanda WordPress Türkçe sürümünde yer alan benioku belgesi bulunmaktadır.

WordPress Rehberi hakkında görüşlerinizi ve önerilerinizi lütfen bizimle paylaşın, rehberin yeni sürümlerinde önerilerinizi dikkate alarak geliştirmeler ve iyileştirmeler yapacağız. Şimdiden teşekkürler. 🙂

WOLKANCA

Volkan Yılmaz

WordPress Türkiye ve çalışmaları başlıklı gönderi hakkında herhangi bir sorunuz varsa, sosyal medya butonları ile yorum ya da mesaj göndermekten çekinmeyin.