Kategoriler
Hayattan

Tepkinin eyleme dönüştüğü an

Akşam eve geldim, her zamanki gibi yemek, üzerine çay TV ye bakalım biraz falan derken dışarıdan sesler kornalar gelmeye başladı 10 -15 araç kadar konvoy 50 ye yakın insan kornalar, bağrışlar. Sitenin hemen dışındaki cadde de teröre karşı eylem yapıldığını camdan baktığımızda anladık. Eşim haydi bizde katılalım dedi. O anda hemen hemen tüm dairelerin ışıkları kapanıp açılıyordu bu ışık kapatma açmada bir eylemdi bizde katıldık. Daha sonra evden çıktık ve arabımıza binip konvoya katıldık. Araç sayısı 100 civarıydı. Beylikdüzü semtini resmen uyutmadık, jandarmalar bize eskortluk yaptı. Tepkinin eyleme bu kadar doğal geçişini hayretle izledik, hiç bir plan hiç bir haızrlık yokken doğal, kendiliğinden bir eylem bir protesto konvoyu oluşmuştu. Duygular çok yoğundu, herhalde Türkiye’de yaşayan ve son olaylardan haberi olmayan yoktur, tekrar yazamya gerek yok nedendir bu tepki diye.

Sabah işe geldim, yine sesler gelmeye başadı bağrışmalar kornalar. Ofisin penceresinden baktım ve ellerinde bayrakları ile arkalardında polis araçları ile sayısı 100 ü geçen öğrenciler yürüyüş yapıyordu yolu kapamışlardı sloganlar şöyleydi “Ya Allah Bismillah Allahuekber”.
Türkiye her zaman büyük ülkeydi, şimdide öyle bizi küçük düşüren hep bizi yönetenlerdi ve şimdi bu halk devletten yapılması gerekeni bekliyor. tabii ki aşırılık ve toplum psikolojisine kapılıp olay çıkarmak biizm için hiç iyi olmaz sağduyulu olamlı ama tepkimizide göstermeliyiz.

Dün akşam ve bu sabah keşke fotoğraf makinam yanımda olsaydı dediğim zamanlardı.

Eski wolkanca.com’da Tepkinin eyleme dönüştüğü an veya diğer konular hakkında herhangi bir sorunuz varsa, sosyal medya butonları ile yorum ya da mesaj göndermekten çekinmeyin, Tepkinin eyleme dönüştüğü an için ya da değil DM kapısı her daim açık. Yazıyı beğendiyseniz paylaşın, daha fazla ilgili gönderi için hemen aşağıdaki menülere göz gezdirebilirsiniz, okuduğunuz için teşekkürler, saygılar sevgiler.

WOLKANCA

Volkan Yılmaz

Digital Marketing & WordPress & SEO - wolkanca mahallesi gmail sokak nokta com.

söyleyecek çok şey var ama tıkanıp kalıyor insanın boğazında. hesabı sorulsa ne olur, sorun tümüyle çözümlenmedikten sonra. ölenin annesi için neyi değiştirir, biri gelip dese ki karşı operasyon yaptık misliyle ödettik, oğluna sarılamayan bir annenin yüzü gülmez ki… terörün aldığı evlatlarına ağlayan anneler teskin edilemez… allah'dan ragmet ve sabır diliyorum tüm ciğeri yanan ailelere…sultan'cım bizde seni özledik ya çekil aradan volkan 🙂 sultan'a bırak blogu 😛

bence bu ışık kapama falan mantıksız,yanie ylem mi eylem ama? 28 şubatı hatırlatıyor belkide bana o yuzden saçma buluyorum.sokaklarda yürümek tepki adına daha mantıklı. ve en önemlisi kürtler ile bütünleşme,her kürdün pkklı oldugu düşüncesinde olan malaklara karşı bir olma.

eda suner bir zamanlanr yaptığınız açıklamada internet uzak kalacağınızı belirtmiştiniz.internetten uzak kalamadığınız değil mi?