Kategoriler
Ivır zıvır

TEDxReset’de NAH var!

Nah var?

Evet evet TEDxReset’de bu yıl NAH var, Nah nedir?. Social designer Tunç Topçuoğlu, ben ve bir grup kafası güzel sanat sepet işleri ile uğraşan arkadaşın başlattığı NAH işini büyütüyoruz. Önce kendimize bir plaza seçeceğiz, daha sonra buraya sadece kadın çalışanlarla dolduracağız, şampanya, şömine vs… Dur bir dakika, lan bu başka yazıydı. Buraya kadar yazılanları unutun 🙂 Bunlar şaka şaka.

TED 1984 yılından bu yana başta bilim ve teknoloj, eğlence, tasarım gibi ve benzeri insanı ilgilendiren, dünyayı değiştirmesi mümkün, çığır açan veya açacak, gelişimini sürdüren her konu, her fikrin, konuşacak bir şeyleri olan kişilerin konuştuğu, konuşulduğu bir konferanstır. Bu konferansta dünyanın en ünlü bilim adamlarından, düşüürlerine, yeni bbir şeyler icad edenden, eski tabuları yıkan enteresan kişilere kadar çok farklı insan konuşur, benim şahsen internet üzerinde en sevdiğim site TED dir çünkü vakit bulup izlediğim her yeni video ile bu siteden mutlaka ama mutlaka yeni/önemli/farklı bir şey öğrenirim.

TED’deki konuşmacılarda bazıları
Nobel ödüllü Al Gore, mimar Frank Gehry, primatolog Jane Goodall, müzisyen Paul Simon, Amazon’un kurucusu Jeff Bezos, Gen biliminin öncü isimlerinden Craig Venter, Tiananmen Meydanı organizatörü Li Lu, biyolog E.O. Wilson, oyun yazarı Eve Ensler, foto muhabiri James Nachtwey, Nobel ödüllü Paul Berg, Murray Gell-Mann ve (Watson & Crick) Jim Watson, Lost’un yapımcısı JJ Abrams, caz sanatçısı Herbie Hancock, Tipping Point’in yazarı Malcolm Gladwell, eko-mimar William McDonough, mimar ve heykeltraş Maya Lin, İncil vaizi Billy Graham, viyolonsel sanatçısı YoYo Ma, Segway mucidi Dean Kamen, Google’ın kurucuları Sergey Brin ve Larry Page, grafik tasarımcısı Stefan Sagmeister, eski ABD Başkanı Bill Clinton ve liderlik koçu Tony Robbins.

TEDx ise, TED’in yerelleştirilmiş hali olarak benim tarafımdan özel olarak özetlenebilir ama siz daha iyisi uzun olan nedir’i gidin okuyun. 18dk. lık konuşmalardan oluşan TEDx dünyanın çeşitli şehirlerinde yapılmaktadır, İstanbul’da yapılıyor. TEDx kapsamında İstanbul’da 3. yapılacak olan etkinliğin adı TEDxReset.

TEDxReset bu yıl Boğaziçi Üniversitesi Albert Long Hal’da gerçekleşecek, etkinlik tarihi 02.02.2012 Perşembe, etkinlik takvimi aşağıda.
TEDxRESET 2012 YOLCULUK NEREYE - QUO VADIS?

Konuşmacılardan biri Tunç Topçuoğlu, ben de geliyorum gençler rahat olun.


http://www.ted.com
http://www.ted.com/tedx
https://www.facebook.com/TedxReset
http://www.tedxreset.com

WOLKANCA

Volkan Yılmaz

TEDxReset’de NAH var! başlıklı gönderi hakkında herhangi bir sorunuz varsa, sosyal medya butonları ile yorum ya da mesaj göndermekten çekinmeyin.

“yorumlasak film” kelimesini aradım karşıma bu site çıktı hangi filmi yorumluyoruz? 🙂

tatlı ceren

“bu site” derken bu sayfa demek mi istediniz?
ekran görüntüsü alabilir miyim?

sitede filmlerle ilgili yazılar da var.

neyin peşindesiniz? 🙂 backlink?

anladın sen onu,backlink mi show yapma aslanım. bu sitenin topu toplasan ne eder . bırak backlinki bu siteyi bedava görsem almam.

@ceren kuzum sana ne şovu yapacağım ben 🙂 burası benim sitem zaten gerekli şovu postlarda yapıyorum bir de yorumlarda mı uğraşayım allansen.

aslansın kaplansın 😉

“yorumlasak film” diye neden arar ki bir insan?