Kategoriler
Kültür Sanat

Star Trek (2009) filmini izledim

Star Trek (2009) filmini izledim

Bu ismi görür görmez aklıma Sadri Alışık’ın “Turist Ömer uzay yolunda” filmi geliyor aklıma. Hani şu elinde silah diye saç kurutma makinesini tutan çakma Mr.Spock’ımız vardı ya (Erol AMAÇ) ve kaptan Kırk’ımız (Cemil Şahbaz).

Star Trek 2009’da ise Mr. Spock rolünü “Heroes” filmini izleyenler bilirler, kötülüğün başrol oyuncusu Zachary Quinto canlandırıyor. Kaptan Kırk ise daha önce bir çok filmini izlediğim Chris Pine’e ait.

Film başlangıçta klasik yıldız savaşçıları tarzını andırsa da ileriye doğru (15-20 dk’dan sonra) bir anda kaptan Chris Pine’in çocukluğuna dönüyor. (En altta ki fragmanın başında da bu anı vermişler zaten) Son olarak filmde kaçırmamanız gereken ve beni en çok heyecanlandıran bir an var ki, oda kaptan Chris Pine’in uzay gemisinden ayrılıp buzla kaplı bir gezegene düşmesi ve ardından üzerine kutup ayısına benzer bir yaratığın gelmesi, ondan da kaçarken kırmızı dev bir canavarı da peşine takması. En çok hoşuma giden kısım orasıydı. Bence kaçırmamanız gereken bir film.

Star Trek filmi’nin resmi sitesine buradan imdb bilgilerine de buradan ulaşabilirsiniz. Yine merak edenler için söylüyorum film imdb’ den 8.3/10 puan almış.

iyi seyirler.