Kategoriler
Geyik

Nuri Alço sunar: İlaçlı Google

Geçenlerde Google’ın logosunun oluşumu başlıklı bir yazı yazmıştım, orada logonun yapılış hikayesi ve geçirdiği evrimler anlatılıyordu, en son kucukgoogle.com isimli bir adres ile Google ın logosu Küçük Emrah lı hale dönmüştü. Son günlerde eğlenceli kucukgoogle.com sitesi medyada da yazılp, çizilince benzerleri de çıkmaya başladı.
ilacli google
İşte bu tür sitelerden bir tanesi de İlaçlı Google, aslında benim fikrim olan ama bir türlü vakit bulup tamamlayamadığım, daha doğrusu grafiksel yeteneğim sıfırın altında olduğu için grafiker arkadaşların üzerine eğilmediği bir proje olan Tecavüzcü Coşkun ve Nuri Alço dan esinlenip eğlenceli Google arama motoru yapma fikri, bu siteyi yapan arkadaşın da aklına gelmiş olmalı ki bu siteyi hayata geçirmiş.
Eh ne diyelim, işlerden bunalıp böyle geyik projeler de üretip ara ara gülmekte gerekiyor tabi, nolur.com, kucukgoogle.com, tecavuzcugoogle.com, ilacligoogle.com, alexafight.net gibi geyiksel siteleri seviyoruz.
ilacli google

WOLKANCA

Volkan Yılmaz

Nuri Alço sunar: İlaçlı Google başlıklı gönderi hakkında herhangi bir sorunuz varsa, sosyal medya butonları ile yorum ya da mesaj göndermekten çekinmeyin.

dün banada mail yoluyla geldi bu siteyi görünce senin projeye yazık olmuş be abi dedim keşke önceden sen yapabilseymişin millet seviyo böyle siteleri 🙂 bu arada nurialco@sogukbirgazozistermisinyavrum.com mail adresine koptum 🙂
bide alexafight.net seni pek dövdürebileceğim kimse bulamayınca önce blogcu.com'a daha sonrada google.com'a dövdürdüm abi kusura bakma bir yerine bişey olmadı ya 😛 🙂

selam 🙂

aslında senin projeni duyunca taklit falan zannettim hatta biraz önce gülerek başka bir site yapsaydın be abi diye mail attım. sonra baktım domain falan 2007 aralıkta alınmış…

haberim yoktu. en azından başka bir proje bulurdum.

tecavüzcügoogle.com u almayı düşünmüştüm ilk başta ama domaine bakmak bile aklıma gelmedi. neyse sağlık olsun. başarılar projende.

iyi çalışmalar.

@selim
hiç önemi yok, ha sen ha ben ya da başkası, maksat geyik olsun. istersen sana verebilirim tecavuzxugoogle.com u (: ya da yönlendirsem mi ilaçlı google a.

🙂 yok teşekkürler.

yeni bir proje dahada ilgi çekici olabilir… dediğin gibi maksat geyik.

tanıştığıma memnun oldum, görüşmek üzere 🙂

bu sallamasyon isimlerel cıkan google lar hepsi mixbal adındaki bir arkadaşın fikriydi..

o yaptıgı site ile arama sağlatmamıştı, ancak geçen konustugumda; "büyük projeye hazırlanıyorduk fakat birkaç kişi bizim taktik ile çakma google lar açtılar iştahım kaçtı bilemiyorum " dedi..

yaptıgı google çalısmalı ajdar google, gaffur google vs.vs. gidiyordu..

yayınladıkları amatür grafik çalısmalarıydı..projesinde gösterdigi tasarım muhteşemdi ancak böle güme gitti gibi..

dünya çapında birşeyler olacaktı bencede. ama böyle siteler sağolsun yazık oldu …

saygısızlık etmek istemem ama, mixbal isimli arkadaşın projesi
http://trgoogle.110mb.com/burhan-google.html

bu mu diye sormak istedim… yani ilaçlı google ı açarak mixbal isimli arkadaşın yaptığı bu muhteşem tasarımlı ve free hostlu projeyi güme mi götürdük?

o zaman özür dilerim kapıyorum ben siteyi…

bazen herşey fikirdir.. ben orada altını cizerek dedim o bir kaç dakikada yapılmız mizahi amaçlı site ve o arama değil herhangi siteye yönlenip üye toplama amaçlı..

ve çalıştıkları grafiklere ulaşırda gösterirsem agzın açık kalırsın emin ol… hem gösterdigi bir örnek daha söyliyeyim içerisinde yaptıgı karakterlerin 3d hareketli animasyonları vardı ve site içerisinde mause nin hareketlerine göre tıklamasına göre kendine has güldürücü hareket vardı ve her google sayfası özel biri ile şarkısını temin etmeye anlastıgınıda söylemiste..

daha neler neer.. neyse sen düdügünü öttür..

not : yukarıdaki yorum ile birleştirriseniz memnun olurum..

he bu arada tasarım yapmakla fikirler cuvala atılıyorsa oranın ss inden koyayım tasarım bilmeyen coluk cocuk fikri değil ..tamam uzatmıyorum konuyu hayırlı olsun google ınız sadece güzel şeyler görecektik demek istedim..kolay gelsin.

@kapkağan;he bu arada tasarım yapmakla fikirler cuvala atılıyorsa oranın ss inden koyayım tasarım bilmeyen coluk cocuk fikri değil ..tamam uzatmıyorum konuyu hayırlı olsun google ınız sadece güzel şeyler görecektik demek istedim..kolay gelsin.

sen buna tasarım mı diyorsun?

ilaçlı google, tecavüzcü google ı anladık ama alexafight.net ne alaka? geyik bu sitenin neresinde anlayamadım.

geyik site mi istiyorsunuz? geyiğin dibine vuruyor bu site, çakma google'lar halt etmiş: hayaklimi.com

bence süpperr şarkıda uymuş bu arda kendıme erkek arkadaş arıyorum msne:ife_story_feyza{.}hotmail.com byss 😀