Kategoriler
Kültür Sanat

Ödül gecesinde Mor ve Ötesi

Geç kalınmış bir şekilde (banttan) dün gece FoxTv’de Powerturk müzik ödüllerini izledim. 2007 yılının en iyi grup ödülünü Mor ve Ötesi aldı. İyi güzel çıktılar sahneye ödül almaya. Ödül alınca birde konuşma yaptılar. Hiç hoş olmayan bir konuşmaydı. Cin olmadan adam çarpmaya kalktılar ukala tavırlarla. Bunlara "akıllı ol akıllı" denilmiş de "her sokakta bunu diyen bir deli mutlaka var"mış. Bu ülkede herşeyimizi kaybetmiş olsak da aklımız yerindeymiş. Bu ülkede yaşama o zaman. Topraklarımıza saygısı olmayanın bu ülkede yeri yok. Yazıklar olsun diyorum size. Önce bir Eurovision’a katıl, dereceni al ondan sonra konuş. Bilmiyorum siz ne düşünürsünüz videoyu izledikten sonra ama…

İşte kanıtı

Ödül gecesinde Mor ve Ötesiiçin 16 yanıt

power türk bu ülkede tam anlamıyla muhalif bir şarkı olan bağdat kafe'yi (bulutsuzluk özlemi) dışarıdan bazı olaylar ! sonucu klibini sonradan döndürmemeye başlamıştı.power türk zaten menşei yabancı kaynaklı bir kurum.ey mor ve ötesi o zaman sormazlar mı madem bu kadar muhalif takılan ! bir grupsunuz o halde bu ödülü almayarak muhalifiğinizi gösterseydiniz yada geçmişte bağdat kafe'ye böyle bir sansür uygulayan bir kurumla neden mor ve ötesi akustik gibi bir organizasyon içinde bulundunuz?

@wolkanca

aslında güzel mesajlar veriyorlar kenetleyici ancak bir tutarlı olsalar pek bir güzel olurdu.

@pitekantropus

bence de güzel mesajlar vemişler video yu izleyince zaten hayran olduğum mor ve ötesi ni daha da bir ey koçum be dedim. bence sakat bir durum yok, bu yazıyı muzlupasta yazdı wolkanca değil., burası bir topluluk blogu sadece wolkanca yazmıyor

diğer yazarlar yazılarının sonuna isimlerini eklese de kimin ne yazdığını karıştırmasak.

@bir ziyaretçi
yazıyor zaten yazarların ismi, sizin gibi yazılanı görmeyenler için bir kez daha uyarıyorum, bu blog topluluk blogudur, bu blog da sadece volkan yılmaz yazmıyor ve bu durum 3 yıldır böyle, daha kötüsü 3 yıldır her yazının üstünde altında her neyse kimin yazıdığı yazar.

valla ben şunu derim arkadaş. bu grup oturmuş çalışmış cabalamış ve ortaya çizgilerinden çıkmayacak bir biçimde(ki eğer çıksaydılar kendı hayranları tarafından da bırakılacaklardı) bır parca koymuslar ve bence cok da guzel olmus. ıkıncısı; yok yabancı soyleyelım, yok puan alalım durumuna gırmeyıp bı de ustune "türkçe" şarkı yapmışlar. ama nedense bazı kesime bu battı galıba, elestırılerden kurtulamıyorlar.
arkadaşlar eurovision'a kendı sundugumuz bır sarkıyı ve grubu yere göğe sıgdıramamamız gerekırken elestırıyoruz. bız bunu yaparsak bu adamlar her gecen gun puan kaybederler.
demıssınız kı "puanını alsın ondan sonra konussun". yahu bu puan sırf onların sarkılarından aldıkları puanlar olmıcak kı. burda yonetımınden tut,mılletıne, calısanından tut şefine butun olarak kazanılacak. hem onelı olan puan mı.?! puan almadan kımse hakkını savunamaz mı..?!
hem kımsede elestırılere cvp vermek ıcın netıceyı beklemek zorunda degıl. gerek de yok bence

görücez işte o çok güzel şarkılarıyla ne yapıcaklar. eurovisionu bir amaç olarak değil araç olarak kullanmayı öğrenemedk zaten.
birinci olalım türkiye'yi tanıtalım bunu istiyoruz ki başardık bundan sonra da çok zor birinci olmamız.

bence gayet iyi bir şarkı hoş daha iyilerinide yapabilirlerdi ama olsun yakışmış yani artı şarkıda tutarlılık aramaya gerek yok 2 sene önceki rock grubunun şarkısınında bir tutarlılığı yoktu ama 1. geldiler

ne bu muhalefete tahammülsüzlük? mor ve ötesi kimi çarpmaya çalışmış? ve bu ülkede birşeyleri beğenmeyen herkes buradan gitmelimi?

bence de güzel mesajlar vemişler video yu izleyince zaten hayran olduğum mor ve ötesi ni daha da bir ey koçum be bende dedim. bence sakat bir durum yok, bu yazıyı yazan muzlupasta bence hatalı ve yanlıs yönden bakıyor. mor ve ötesinin elemanları bana göre çok da beyefendi ve mütevazi insanlardır. tebrikler..

ne derseniz diyin yarışma sonunda mor ve ötesini göreceğimiz kesin gibi =)

çok güzel konuşmuşlar. ya ne diyeceklerdi? "akıllı olsun" diyen katilleri mi öveceklerdi sahnede? muzlupasta nickli şahıs, eğer demokrasiden ve emekten yana olsaydı bunu eleştirmezdi çünkü aksi yönde hiçbir söylem yok. demek ki faşizan bir arkadaş maalesef. gülüyorum.

bencede güzel konuşmuşlar. hem adamlara al eurovision a sen git diyeceksin, hem yaptıkları 3 şarkı içinden gene "deli " isimli şarkıyı sen seçeceksin, sonra gene sen bu adamlara akıllı ol akıllı diyeceksin. tabii kide onlarda cevaplarını esirgemeyecekler.