Kategoriler
Internet

Rapidshare zor durumda!

Kısa bir süre önce kapanıp açılan Rapidshare sitesinin bu sefer Almanya şubesi, Almanya’da müzik ile ilgili telif hakları kuruluşu GEMA’nın açtığı davada kullanıcılarının yüklediği dosyalar yüzünden mahkemeyi kaybetmiş. Youtube gibi kullanıcı kurbanı olan site geçmiş yüklemelerden de sorumlu tutulmuş. Kapatılma tehlikesiyle karşı karşıya kalan site tedbirli olsa da başkasının telif haklarını umursamayan kullanıcılar siteyi zor […]

Kategoriler
Teknoloji

Windows 7’nin tarihi belli oldu

Windows Vista’dan çıkacak olan Windows 7 işletim sisteminin tarihi belli olmuş. 2009’un ortalarında piyasaya çıkması beklenen işletim sisteminin bir de ekran görüntüsü var(devamında). Bilmem ne kadar gerçekçi ama birçok internet sitesinde kullanılmış. Microsoft’un diğer ortaklarına bu yılda hazırlık aşamasında olan sürümler gönderilip işbirliği sağlanacakmış bile.

Kategoriler
Internet

Bedavacılar için free hosting

Bizim bir Kayyo vardı hani eskiden yaptığı etik dışı uygulamadan sonra bedava hizmetlerden yararlanmak isteyen kullanıcılar yeni kaynaklar arayışına girdi. Bende o bedavacılardan biriydim, aşağıdaki iki siteyi bildirgec’de gördüm ve para ile satın aldığım hosting hizmeti ile neredeyse birebir bir hizmet verdikleri için direk daldım. [via] ve diğerine [via] bedava hosting için tıklayın.

Kategoriler
Ivır zıvır

Yeterrrrrr!

Allahım sen aklıma mukayyet ol! İnanamıyorum Türkiye’nin koca koca devlet kurumlarının web sitelerinin hallerine bakınca aklımı oynatacak gibi oluyorum, inanamıyorum. Gov.Tr alan adlı Türkiye’nin kamu kurumlarına ait siteler dökülüyor, resmen yol geçen hanı. İnanılmaz açıklar var, 12 yaşında tanıdığım bir kardeşim bile sitelerine saldırıda bulunabilir, saldırmakla kalmaz komple dağıtabilir. Benim ufacık blogum bile kocaman devlet […]

Kategoriler
Internet

Wikipedia – Özgür ansiklopedi

İnternet deyince özgürlük gelir aklımıza. Bilgiye ulaşmakta özgürüz, binlerce kaynak arasından istediklerimizi seçip kullanabiliyoruz. Sadece kullanmak, tüketmek, katkıda bulunamamak özgürlüğün önünde bir engeldir aslında sanal alemde. Wikiler katılımcı bir anlayışla işliyorlar, bu sayede kullanıcılar wiki tarzı sitelere diledikleri gibi, özgür bir şekilde katkıda bulunabiliyorlar.