Eski Coca Cola reklam afişleri

Ülkemizde televizyon reklamlarında harika reklamlar çeken Coca Cola'nın özellikle ramazan aylarında sanki Coca Cola içmeden iftar açılmaz veya Coca Cola'sız yemek yenmez hissi bile uyandırabiliyor. Yani eskiye göre Coca Cola sofralarda daha bir normalmiş havası var bana göre, bun sonuçta reklamların başarısı tartışılmaz.

cocacola 1989

Coca Cola'nın dünyada ki geçmişten günümüze tarihi tüm reklamları, afişleri toplayan bir blog ile karşılaştım ve paylaşmak istedim, belki meraklılarınız vardır.

Coca Cola old ads: cocacolaoldads.blogspot.com

WOLKANCA

Volkan Yılmaz

Digital Marketing & WordPress & SEO - wolkanca mahallesi gmail sokak nokta com.

Eski Coca Cola reklam afişleriiçin 10 yanıt

coca cola bir zamanların çok kullanılan 'pin-up' çekimini kullanmış çoğu karelerde. sanırım görseller şimdikinden bile çok çok daha sade, şık ve düzenli…

ülkemizde 365 gün reklam veren bir kaç şirketten biridir. allah'tan yaratıcı reklamlar yapıyorlar da şu calgon (ufacık çocuktum aynı reklamlar vardı) ve kadın pedleri gibi sıkıcı olmuyorlar.

yalnız coca cola'nın da yaptığı en iyi şey bulunduğu ülkenin kültürünü kullanarak insanları sömürüyor olması. hele o son reklamları beni çileden çıkarıyor. ulen iftarda o gazlı, tamamen zararlı içecekle oruç açtım mı şaftı dağıtmak için elinden geleni yapıyorsun demektir.

arka planda cesur yürek'in jeneriği çalıyor, galyana geldim valla.

bir de kaka kolanın müslümanlara kan kusturan israil ordusuna yaptığı yardımları düşündüğümüzde bayağı ironik bir durum ortaya çıkıyor.

cok ilginc afişleri varmış coca colanın, paylaşım için tşk. 😉