Kategoriler
Geyik

Bir GSM hizmeti daha

Böyle bir değişim daha önce hiç yaşanmadı.

Hiç kimsenin diş macunlarının, diş fırçalarının hatta deterjanlarının bile böyle büyük yenilikleri olmadı. Cep telefonlarına getirilen yenilikler o kadar çok ve hızlı ki, insan takip etmekte zorlanıyor. Bunların en sonuncusu ’nebu çalan?’ servisi. Kulağınıza bir melodi geldi, dayıyorsunuz cep telefonunuzu müziğin geldiği yere, az sonra şarkının adı, söyleyeni ekranda. Ama bu daha başlangıç.

Bakın bizi bekleyen yeni servisler neler:

  • Kimdi buCELL?: Yolda yürürken karşıdan biri geliyor ve siz bu kişiyi fena halde tanır gibisiniz. Ama çıkaramıyorsunuz. Kimdi bu herif diye kendinizi helak etmeyin. Cep telefonunuzla çekin resmini, az sonra cep telefonunun ekranından alın cevabınızı: “Ortaokulda iki sıra önünde oturan Kirpi Rasim. Hani aynı kıza çıkma teklif etmiştiniz de kavga çıkmıştı.”
  • Memleket nereCELL?: Otobüste yolculuk yaparken konuşmayı seven birisiniz. Yanınıza oturan kişi ise şansa bakın ki, pek konuşacak gibi değil. Ortak bir nokta bulmalı ki, muhabbet gelişsin. İyi de nasıl? Keşke nereli olduğunu bilseydiniz. Neyse ki cep telefonunuz var. Tutun cep telefonunuzu yanınızdakine doğru, az sonra öğrenin nereli olduğunu.
  • Ne bu kokanCELL?: İşte bir süper servis daha! Günün telaşı içinde oraya buraya koştururken birden burnunuza nefis bir koku geldi. Neydi bu yemek neydi? Cep telefonunuzu çevirin kokunun geldiği yöne ve bekleyin. “Fransız usulü, şaraba yatırılmış ananas soslu hindi budu” cevabıyla merakınızı yenin.
  • Dilimin ucuCELL: Olacak şey değil, nasıl unutursunuz?! Hani dünya yıkılsa bu ismi unutmanız mümkün değil. Ama gelmiyor işte. Aslında dilinizin ucunda. Panik yok. Hemen çıkarın cep telefonunuzu, çekin dilinizin ucunun resmini, az sonra öğrenin beyninizi kurcalayan ismin ne olduğunu.
  • Baklayı çıkarCELL: Karşınızda biri lafı geveleyip duruyor ve her ne diyecekse bir türlü söyleyemiyor. Boşuna “Çıkar kardeşim ağzındaki baklayı” demekle vakit kaybetmeyin. Cep telefonunuzu karşınızda kıvranan zavallının ağzına tutun, derdi neymiş öğrenin.
  • Sabah ne yedimCELL?: O kadar meşgul birisiniz ki, hani yoğunluktan neredeyse sabah ne yediğinizi bile unutuyorsunuz. Üzülmeyin. Cep telefonunuzu midenize tutun. Sabah kahvaltısında ne yemişsiniz anında öğrenin.
  • VEEEEEE BEKARLARA MÜJDE…
    Kaynanan kimCELL?: Karşı cinsten birinden fena halde hoşlandınız. O da size karşı boş değil. Hani biraz gayretle işin sonu nikah masası. Ama bir problem var. Ya sevdiğinizin anası Semra Hanım tadında bir kaynana ise ne yapacaksınız? Kolayı var. Tutun cep telefonunuzu sevdiğinizin suratına ’kaynana’ yazın. Müstakbel kaynananıza ait tüm bilgiler ekranınıza gelsin.

#

WOLKANCA

Volkan Yılmaz

Bir GSM hizmeti daha başlıklı gönderi hakkında herhangi bir sorunuz varsa, sosyal medya butonları ile yorum ya da mesaj göndermekten çekinmeyin.