Kategoriler
Kültür Sanat

Bedük

Yusuf'un blogundaki yazısı ile tanıştığım Bedük'e bayıldım. Outomadik, elektronik, saybısonik, sisstemmatik.

Mtv Türkiye'de Automatik isimli şarkısının klibi çıktı. Klip gerçekten muhteşem, aşağıdaki video da Bedük Mtv'ye klibin hikayesini anlatıyor.

    Albümleri;

  • * Nefes Almak Zor (2004)
  • * Even Better (2007)
  • * Dance Revolution (2008)

İlk albümü “Even Better” ile yapılamazı yapan Bedük, yeni albümü ile 70'lerin ve 80'lerin popüler müzik anlayışını günümüze taşırken akustik ve elektronik elemanları ustalıkla harmanladığı, progresif vokallerin ve akılda kalıcı eğlenceli melodilerin gitar, klavye, perkütif enstrümanlar ve elektro beatlerle Bedük sounduna ulaştığı yepyeni bir müzik deneyimi sunuyor.

9 adet, dans müziğinin Bedük dilinde geldiği noktayı yansıtan yepyeni parçalar ve 2 adet özel Bedük remixinin yer aldığı “Dance Revolution” albümü funk'tan house'a, disco'dan elektonika'ya kadar geniş bir yelpazede parçalarla öne çıkıyor.

Bedük


Klibi tamamını buradan seyredebilirsiniz.

I'm goin down down
Nothing much to do now
I lost my head aw!
Everbody wave now
Go with the flow now

Dance automatic, electronic, cybersonic,
systematic

Eski wolkanca.com’da Bedük veya diğer konular hakkında herhangi bir sorunuz varsa, sosyal medya butonları ile yorum ya da mesaj göndermekten çekinmeyin, Bedük için ya da değil DM kapısı her daim açık. Yazıyı beğendiyseniz paylaşın, daha fazla ilgili gönderi için hemen aşağıdaki menülere göz gezdirebilirsiniz, okuduğunuz için teşekkürler, saygılar sevgiler.

WOLKANCA

Volkan Yılmaz

Digital Marketing & WordPress & SEO - wolkanca mahallesi gmail sokak nokta com.