Kategoriler
Ivır zıvır

Atatürk’e acıyorum!

Atatürk Time Dergisi
Bu ülkede yaşayan her insanin bağımsızlığını ve demokrasisini borçlu olduğu insan: ATATÜRK.
Gençliğinde kot pantolon giyememiş. Sevgilisinin elinden tutup hasılat rekorları kiran bir sinema filmine gidememiş. Padişah ona Trablusgarp Cephesi’nde görev verdiğinde, lüks uçak şirketinin, first-class koltuğunda viskisini yudumlayarak görev yerine gidememiş. Halkına bağımsızlık fikrini anlatabilmek için kortej esliğinde Mercedes’lerle gezememiş Anadolu’yu. Kurtuluş hareketini başlatmak için 19 Mayıs’ta Samsun’a ayak basan ayağında spor ayakkabısı ya da kovboy çizmesi yokmuş. Kazandığı her savaştan sonra savaş sahasına fırlayıp moral veren mini etekli ponpon kızlar da yokmuş. Tarih kitaplarına bakılırsa, Yunanlıları İzmir’den denize döktükten sonra timsah yürüyüşü de yapmamışlar. Ülkesinde yapacağı devrimleri, unutmamak için not alacağı bir cep bilgisayarı olmadığı gibi, kendisine suikast girişiminde bulunacakları da cep telefonundan öğrenememiş!
Atatürk için üzülüyorum.
Dağ gibi adam, bir radyo programına faks çekemeden, İsmet Pasa için Safiye Ayla’dan bir istek parçası isteyemeden gitti. Lozan Zaferi’nden sonra veya Cumhuriyet’in ilanından sonra arabaya atlayıp sabahlara kadar korna çalıp, elinde bayraklarla sokaklarda tur atamadı. Evinin balkonuna çıkıp, bir şarjör mermiyi havaya sıkamadı.
Atatürk’e acıyorum.
Sen kalk, dört kadınla evlenebileceğin bir dönemde dünyaya gel, sonra değerini bilmeyip tek kadınla evlilik sistemini getir. Aaaah ah. Çılgın diskolara gitmek, sabahlara kadar içip, içip rock yapmak, babasının mersedesini alıp söyle bir Emirgan turu çekmek dururken. Bunları yapmadı Atatürk. Keyif çatmadı. Tüm hayatini ülkesinin kurtuluşuna ve uygarlaşmasına harcadı.
İşte onun için büyük adamdı Atatürk her fırsat elinde vardı, o ise sadece bu milletin bağımsızlığını istedi. Bütün suçu 2 kadeh rakı İçmekti o kadar.
Atatürk’e acıyorum.

Yukarıdaki yazıyı bir okulun gazetesinde bir öğrenci kardeşimiz yazmış, kalemine sağlık. Atatürk hakkında iyi de yazsan kötü de yazsan suç bu ülkede, hakkında iyi yazsan onu ilahlaştırıyorsunuz peygamber yerine koyuyorsunuz diyenler bile var Allah onlara akıl fikir versin. Hakkında ufacık negatif bir şey söylediğinizde ise vay halinize.
Gerçekten ben de Atatürk’e acıyorum.

WOLKANCA

Volkan Yılmaz

Atatürk’e acıyorum! başlıklı gönderi hakkında herhangi bir sorunuz varsa, sosyal medya butonları ile yorum ya da mesaj göndermekten çekinmeyin.

Atatürk’e acıyorum!için 9 yanıt

güzel bir yazı ama o zamanlarda bu zorlukları tek yaşayanda atatürk değildi milyonların verdiği mücadeleyi bir kişiye mal etmeye hakkımız yok. bu devlet ne ahmetler ne metmetlerini verdi ne adsız kahramanlar tarih oldu arkadaşlar bunlarıda unutmayalım..

saygılarımla..

başta ulu önderimiz olmak üzere birçok değerimizin, bu uğurda verilen emeklerin, canların, dökülen kanların kıymetini maalesef bilmeyecek kadar gafil bir uyku halindeyiz…
umut ediyorum ki bu gaflet uykusunun bize bedeli ağır olmasın…
acınacak olan atatürk değil; o'nun ve dava arkadaşlarının bıraktığı kutsal emanetlere sahip çıkamayan, karalayan, bu hallere getirenlerdir…

arkadaşlar ben sadece atatürk'e acıyorum. şehitlere ve gazilere acımıyorum, onlara sadece imrenilir. yazıyı bir daha okursanız neden atatürk'e acıyorum anlamanızı umarım.

yukarıdaki bazı yazılara ve yorumlara katılıyorum.kimi atatürk'çülük adı altında rezillik yapar,kimi de dindardık adı aldında.

gerçekten haklısın.
şimdi aklıma geldi, bir tane ilehi vardı peygamber efendimiz aniden çıkıp gelse nasıl karşılardınız onu diye. ben de merak ediyorum acaba atatürk çıkıp gelse türkiye'yi bulduğu hale ne derdi, gençlerimize ne derdi…

bir milyon kişilik bir orduyu düşman üzerine salsan kaybedersin. işte orada bir eksik oluşur o da atatürk. atatürk'ün ince zekası, ileri görüşlülüğü ve liderlik vasıflarını barındırması bu büyük eksiği kapattı. bu zaferler türk milletinin zaferidir.fakat hiç bir zaman değişmeyecek şeydir ki atatürk olmasaydı türkiye olmazdı. bunu ingilizler kabul ederken türkler kabul etmesse şaşırırım. bende türk milletine acırım..