Kategoriler
Ivır zıvır

Atatürk’e acıyorum!

Atatürk Time Dergisi
Bu ülkede yaşayan her insanin bağımsızlığını ve demokrasisini borçlu olduğu insan: ATATÜRK.
Gençliğinde kot pantolon giyememiş. Sevgilisinin elinden tutup hasılat rekorları kiran bir sinema filmine gidememiş. Padişah ona Trablusgarp Cephesi’nde görev verdiğinde, lüks uçak şirketinin, first-class koltuğunda viskisini yudumlayarak görev yerine gidememiş. Halkına bağımsızlık fikrini anlatabilmek için kortej esliğinde Mercedes’lerle gezememiş Anadolu’yu. Kurtuluş hareketini başlatmak için 19 Mayıs’ta Samsun’a ayak basan ayağında spor ayakkabısı ya da kovboy çizmesi yokmuş. Kazandığı her savaştan sonra savaş sahasına fırlayıp moral veren mini etekli ponpon kızlar da yokmuş. Tarih kitaplarına bakılırsa, Yunanlıları İzmir’den denize döktükten sonra timsah yürüyüşü de yapmamışlar. Ülkesinde yapacağı devrimleri, unutmamak için not alacağı bir cep bilgisayarı olmadığı gibi, kendisine suikast girişiminde bulunacakları da cep telefonundan öğrenememiş!
Atatürk için üzülüyorum.
Dağ gibi adam, bir radyo programına faks çekemeden, İsmet Pasa için Safiye Ayla’dan bir istek parçası isteyemeden gitti. Lozan Zaferi’nden sonra veya Cumhuriyet’in ilanından sonra arabaya atlayıp sabahlara kadar korna çalıp, elinde bayraklarla sokaklarda tur atamadı. Evinin balkonuna çıkıp, bir şarjör mermiyi havaya sıkamadı.
Atatürk’e acıyorum.
Sen kalk, dört kadınla evlenebileceğin bir dönemde dünyaya gel, sonra değerini bilmeyip tek kadınla evlilik sistemini getir. Aaaah ah. Çılgın diskolara gitmek, sabahlara kadar içip, içip rock yapmak, babasının mersedesini alıp söyle bir Emirgan turu çekmek dururken. Bunları yapmadı Atatürk. Keyif çatmadı. Tüm hayatini ülkesinin kurtuluşuna ve uygarlaşmasına harcadı.
İşte onun için büyük adamdı Atatürk her fırsat elinde vardı, o ise sadece bu milletin bağımsızlığını istedi. Bütün suçu 2 kadeh rakı İçmekti o kadar.
Atatürk’e acıyorum.

Yukarıdaki yazıyı bir okulun gazetesinde bir öğrenci kardeşimiz yazmış, kalemine sağlık. Atatürk hakkında iyi de yazsan kötü de yazsan suç bu ülkede, hakkında iyi yazsan onu ilahlaştırıyorsunuz peygamber yerine koyuyorsunuz diyenler bile var Allah onlara akıl fikir versin. Hakkında ufacık negatif bir şey söylediğinizde ise vay halinize.
Gerçekten ben de Atatürk’e acıyorum.