Kategoriler
Geyik

Alternatif 1 Nisan şakaları

Bazı uygulanabilir 1 Nisan şakalarını yazalım aklınızda bulunsun, bu arada aman ha ava giderken avlanmayın.

Alternatif 1 Nisan şakaları - karikatürkonu resmi herhangi bir karikatür

 • İlk şaka, öğretmenin karşısında elinde menemen dolu olan poşete kusar gibi yaptıktan sonra, menemeni kusmuk gibi gösterdiği, sınıftaki diğer arkadaşların ‘”ooohhh mis gibi de koktu” diyerekten çıkardıkları ekmekleri öğretmenin hâlâ kusmuk sandığı menemene batırarak yediği bir şaka.
 • Bir diğer şaka, geçen hafta çekilen sayısal lotonun kazandıran 6 numarasını, içinde bulunduğumuz hafta oynamak. Yani geçen haftanın kazanan numaralarını bir hafta sonra oynamak. Bileti babaya anneye vererek “ya bir gazeteye bakın ben sayısal oynamıştım, kazanan numaralar nelermiş” demek. Olayları izlemek.
 • Bu şakayi bilmeyen birini bulursaniz rahatlıkla uygulayabilirsiniz. Bir borunun agiz kismi siyaha boyanır. Uygulama alanında kendiniz gözünüze değdirmeden bakarsınız. Aaa! ne enteresan bir de sen baksana şundan dersiniz. O kişi alır bakar “ee ne olmuş bir şey yok ki” der fakat gözünün etrafındaki halkadan habersizdir. Bu şakayi bir de reçel sürerek deneyin isterseniz o da çok hoş olur.

  Alternatif başka şaka fikirleri;

 • hocanın çayına müshil ilacı atmak
 • kapının üstüne su koymak
 • kurbana ceee diye bağırmak
 • kurban inekse çalışma masasına ot koymak
 • patlayan sigara
 • osuruk torbası
 • öğretmenin altına silgi koymak
 • belediyeye gidip kurbanın selasını verdirmek
 • kurbanın resminin ve isminin bulunduğu ödüllü kayıp aranıyor ilanları bastırıp tüm şehre asmak
 • en kalın sesli arkadaşa evi arattırıp oğlunuz kavga yapti, gelin karakoldan alın dedirtmek

Diş macunlu bisküvi
Bir paket kremalı bisküvi alınır. Bir kaç biskuvi ortadan bolunur ve kremaları alınır yerine diş macunu sıkılır. Sırasıyla pakete bir diş macunlu bir normal biskuvi üstüste dizilir. şaka yapılacak arkadaşın yanına gelindiğinde bir tane agzımıza atarız sonra arkadaşa ikram ederiz. Doğal olarak böööö bu ne biçim bisküvi diyecektir. Siz durumu çaktırmadan ne olmuş gayet güzel deyip sıradaki normal bisküviyi de ağzınıza atarsınız. Bir daha dene deyip sıradaki diğer bisküviyi de tekrar ikram edersiniz.

Karton kutu ve su dolu balon
Karton bir kutu bulunur içine son raddeye kadar şişirilmiş su dolu balon konur. Yüksekçe bir yerden gözümüze kesdirdigimiz kurbana su kutuyu tutarmısın denir. Sonra seyreyleyin gümbürtüyü. Balon patlar kutunun deliklerinden sular boşalir. Olay hoş bir kovalamacayla son bulur.

Klasik kalabalık ortam şakaları
Kalabalikta yapilan sakalar vardir. Bunlar klasikleşmiş şakalar olabilir. Üç dört kisi bir araya gelinir, kalabalik bir sokakta yürümeye başlanır tam birileriyle karşılaşıldığı zaman sanki önünde ip varmış da sanki üzerinden geçiliyormuş gibi bacaklar kaldırılır. Çok kişi olmasi inandırıcılığı arttırır. Ya da ip yerine sanki bir şey varmış gibi bir yerde bir noktaya odaklanarak aynı anda bakilir. Bu arada şaka yapilan kisilerin tepkisini gözlemlemek için bir kişi görevlendirilir. Hep birlikte yukarı bir yere bakmak da olabilir ancak çok bilinen bir şakadir

Sıcak çay bardağı
Az bilinen bir şakadır bu. Masada oturuyorsunuzdur. Bir bardak cay ya da su gelmiştir. Yoksa gidip alın gelmesini beklemeyin. Kurbana denir ki iki başparmagını masanın kenarına koyacaksın ben de bardağı iki parmağının üstüne koyacağım hadi bakalım devirmeden alabilecekmisin. Tamam demesi için değişik gaz vermeler de yapılabilir. Bardağı koyun o biraz ugraşacak ve alamayacak hadi çek şunu diyecek. Siz ise tabii ki çekmeyeceksiniz, çekip gideceksiniz o ise çırpınıp duracak.

Kibrit kutusunda tüylü cisim
Kirbit kutusunun içerisine siyah tüylü küçük bir iplik yumağı koyacaksınız. Buna ince görünmez bir sicim bağlayıp alttan cevirerek kirbit kutusunun en uzak köşesine bantla yapıştıracaksınız. Kirbit kutusunu açarken ip siyah yumağı çekecektir. Ve böylece yumak kutudan fırlayan acayip bir böcek hissi verecektir. Uygulaması size kalmış. Not: yumak içerden kutuya takılmasın diye köşeye üçgen bir rampa kurulması faydalı olur.

Pörtleyen mandalina
Mandalina altından para büyüklügünde küçük bir kapak açılır. Kapak daha sonra yerine yerleştirileceği için dikkatli kesilmelidir. Bu delikten içerideki etli meyve kısmı çay kaşığı ya da başka bir şey yardımıyla itinayla çıkarılır. İçerideki boşluğa mayonez, reçel ya da un gibi seyler doldurulur. Kapak uygun bir şekilde yapıştırılır.(Belli olmayacak şekilde turuncu bir iplikle bir kaç yerden dikilebilir). Kurban mandalinayi soymak için eliyle bir basınç uygular bu basınç meyveyi portlatıp içini dışına çıkarır.

Fotomontaj
Tanıdığımiz birini fotografı varsa bundan iyi bir fotokopi alıp gazetenin orta sayfalarindaki haberlere fotomontaj yaparız. Sonra gazeteyi onun okumasını sağlarız bir yandan da kenarda durup ne yapacağına bakarız. Iyi uygulandığı taktirde çok eğlendirici olur bu şaka. Bir keresinde “viagra kullanan yaşlı adam nataşalarla yakalandı” konulu bir haberde başarıyla uygulandığına tanık olduk bu şakanın.

Kusma
Önce güzel bir melemen yaparsınız soğuduktan sonra şeker poşetine koyarsınız. Bunu ceketin içine saklayıp kalabalık bir ortama gidersiniz. Etrafa midesi bulanıyor imajı verip çaktırmadan poşetin içine kusma numarası yaparsınız. Etrafınızdaki insanların ilgisi size yönelince poşetin içine elinizi sokup melemeni elinizle yemeye başlarsınız. Dikkat edin çevredeki insanlar üzerine kusmasın.