Kategoriler
SEO

301 yönlendirmelerini sık değiştirmeyin

Google: mümkünse, yönlendirmelerinizi bir hafta İçerisinde değiştirmekten kaçının.

John Mueller 301 yönlendirmelerinin sık sık değiştirilmemesini tavsiye ediyor. Etkili yönlendirme uygulaması için uzun vadeli planlama ve istikrarı vurguluyor.

Google’dan John Mueller bir Reddit tartışmasında 301 yönlendirmelerinin sık sık değiştirilmemesini tavsiye etti. Web yöneticilerinin yönlendirmelerini uzun vadeli olarak planlamalarını ve kısa vadede değiştirmekten kaçınmalarını önerdi.

Comment
by u/johnmu from discussion Possible To Undo 301 Redirect?
in SEO

Google yönlendirme geri dönüşlerini halledebilse de, Mueller istikrarı korumanın süreci basitleştirdiğini vurguladı. Kalıcı yönlendirmeleri uygulamadan önce, web yöneticilerinin Google Arama için çok önemli olan tutarlılığı sağlamak için kararlarından %100 emin olmalarını tavsiye etti.

John, “Uzun vadede ne istediğini anlarım ve doğrudan oraya gelirim” dedi. Ancak, “insanlar bir yönlendirmeyi geri alır (kaldırır veya tersine çevirir), bu dünyanın sonu değil” diye ekledi. Böylece Google bunu halledebilir ve bu dünyanın sonu değil.

Ancak, “her şeyi istikrarlı tutmak her şeyi çok daha kolay hale getiriyor” diye de ekledi. Yani istersen değiştir ama bir hafta sonra bir daha değiştirme” dedi.

Bu nedenle, mümkün olan en iyi durumda, herhangi bir kalıcı yönlendirme yapmadan önce emin olun, iyice düşündüğünüzden emin olun ve %100 emin olana kadar bu yönlendirmeleri başlatmayın. Bazen bir şeyleri geri almanız gerekir ve Google bunu anlar, ancak tutarlı olmak Google Arama için çok önemlidir.

Kaynak: seroundtable.com/google-dont-change-your-redirects-often-35682.html