Kategoriler
Kodlama

2021’de neden Python öğrenmelisiniz?

2021’e az kaldı, yeni yılda yeni bir programlama dili öğrenmeye ne dersiniz?

Kasım 2020’ye girdik, yıl bitiyor ve dünya 2021’in şafağını bekliyor. Bununla birlikte, teknoloji meraklıları/yazılım geliştiricileri için “2021’de hangi yeni dili öğrenmeleri gerektiği” sorusuna cevap arıyoruz. Python, yazılım endüstrisinde farklı türden uygulama geliştirmede kullanılabileceği için öğrenmek için harika bir seçimdir.

Neden Python

Öğrenmesi kolay

Python’da oldukça basit sözdizimi vardır ve en önemlisi, harici kitaplıkların kolayca içe aktarılabilmesi ve böylece kod yazmayı daha kolay hale getirmesidir. Tıpkı bir C görevini yapmak gibi, çoğu durumda Python’a kıyasla daha fazla kod gerektirir. Python öğrenmeye başlamak için yeterince hevesliysen, freecodecamp’ın uzmanları tarafından hazırlanan aşağıdaki eğitimleri izleyin:

Başlangıç ​​Eğitimi

Yeni Başlayanlar için Python Eğitim Kursu

Orta Seviye Eğitimi

Intermediate Python Programming Course

Kullanım Alanları Geniş

Python, teknolojinin pek çok alanında kullanılabilecek kadar güçlü ve geniş bir programlama dilidir.

Web Geliştirme

Python, Django veya Flask gibi çerçeveler kullanarak web siteleri geliştirmek için kullanılabilir. Ayrıca dünyanın gelişmekte olan bölgelerine internet erişiminin artmasıyla birlikte, web sitesi geliştirme becerilerine sahip olmayan içerik oluşturucuların sayısı da artacaktır. Python kullanarak Web Geliştirmeyi öğrenerek bunu bir hizmet olarak sunabilir ve biraz para kazanabilirsiniz.Python kullanarak Web Geliştirmeyi öğrenmek için aşağıdaki öğreticiyi izleyin:

Python Django Web Framework – Full Course for Beginners

Machine Learning

Zeki insanların çoğu, “Machine Learning” bir sonraki büyük şey olacağını söylüyor. Bu nedenle pek çok insan buna girmeye çalışıyor. Makine Öğreniminin en önemli yönlerinden biri Python’dur ya modeller oluşturmak veya veri görselleştirmeleri yapmaktır. Python’un Makine Öğrenimi için bel kemiği olduğu açıkça söylenebilir. Dahası:

Scikit-Learn Course – Machine Learning in Python Tutorial

Veri Bilimi

Data Scientist,” Forbes’a göre yüzyılın en seksi işi, ayrıca Data Science ile ilgili olarak her ay birçok harika yeni iş ilanları çıkmakta. Python’u Veri Bilimi yapmak için bir araç olarak nasıl kullanacağınızı öğrenmek için aşağıdaki öğreticiyi izleyin:

Python for Data Science – Course for Beginners (Learn Python, Pandas, NumPy, Matplotlib)

Daha Fazlası

Python programlama dilinin öğrenilmesini oldukça kazançlı kılan daha birçok neden vardır.

Python yolculuğunuzda iyi şanslar❕