Kategoriler
Kodlama

10 harika CSS hamburger menü

Hamburger menü örnekleri – codepen.

Responsive(duyarlı) web tasarımı uzun zaman önce web’de standart olmuştur. Hemen hemen her web sitesinde, genellikle bir hamburger menüsü tarafından gerçekleştirilen bir (nvigasyon)gezinme menüsü bulunur. En iyi CSS hamburger menülerinden (+ simgeler ve animasyonlar) oluşan bir koleksiyona burada erişebilirsiniz.

Mobil navigasyonda, yani tablet be akıllı telefonda, navigasyon menüsü genellikle yer nedeniyle gizlenir ve sadece hamburger menüsüne tıklandığında görülebilir. şekilde yer verilir. Burada tasarım olanakları için sonsuz bir kapsam vardır. Bazıları JavaScript içermeyen saf CSS ile, bazıları ise CSS ve JavaScript ile programlanmıştır – herkes için bir şeyler vardır.

Çoğunlukla 2-3 katmandan oluşan bir menü – tıpkı bir tıklamayla tüm menü öğelerini bir kaplamadaki tüm menü öğelerini ortaya çıkaran bir hamburger (topuz, köfte, topuz) gibi. Bireysel vuruşlar bir X’e döndürülebilir, kaybolabilir veya çılgınca etrafta dolaşabilir. Sonsuz olasılıklar! Burada sizin için en iyilerini derledim – kendinize ilham verin.

The pens shown are licensed with MIT. You can find more info about your own use on the Codepen Blog.

Hamburger menü örnekleri – codepen

Gooey Menu

SVG CSS3 Menu/Burger Button

Mobile Menu Animation

Page Tilt Effect

Elastic menu

Hamburger Icons Animations

SVG Gooey Hover Menu Concept

Hamburger Icon Animations

Hamburger menu animation with velocity.js

Atomic Hamburger Menu CSS

Web siteniz için hangi menüyü seçerdiniz? Paylaşmaktan çekinmeyin. Ayrıca sizin de süslü bir hamburger menünüz (icon) varsa, koleksiyonu genişletebiliriz.

WOLKANCA

Volkan Yılmaz

10 harika CSS hamburger menü başlıklı gönderi hakkında herhangi bir sorunuz varsa, sosyal medya butonları ile yorum ya da mesaj göndermekten çekinmeyin.