Kategoriler
Eğlence

Yüzüklerin Efendisi filmleri yeniden sinemalarda!

Hem de ilk kez IMAX’e de geliyor! Yüzüklerin Efendisi: Yüzük Kardeşliği, Yüzüklerin Efendisi: İki Kule ve Yüzüklerin Efendisi: Kralın Dönüşü 15 Eylül 2023’te Türkiye’de vizyona girecek.

Paribu Cineverse, en sevilen fantastik film üçlemelerinden biri olan “Yüzüklerin Efendisi” serisini yeniden yayınlayacak.

Peter Jackson yönetmenliğinde ilk kez 2001 yılında izleyicilerle buluşan Yüzüklerin Efendisi serisi, yıllar sonra yeniden vizyona girecek. Yüzüklerin Efendisi izleyicileri, 15 Eylül’den itibaren üç filmi de yeniden sinema salonunda IMAX olarak izleyebilecek.

Yüzüklerin Efendisi filmlerinin bilet fiyatları belli oldu!

  • Yüzüklerin Efendisi: Yüzük Kardeşliği / Normal: 50 TL / IMAX: 100 TL
  • Yüzüklerin Efendisi: İki Kule / Normal: 50 TL / IMAX: 100 TL
  • Yüzüklerin Efendisi: Kralın Dönüşü / Normal: 50 TL / IMAX: 100 TL

Biletler henüz satışa çıkmadı. Filmler 15 Eylül Cuma günü gösterime girecek. Ne kadar süre gösterimde kalacağı henüz belli değil.

2001 yılında Yüzüklerin Efendisi: Yüzük Kardeşliği ile hayatımıza giren seri, 2002 yılında Yüzüklerin Efendisi: İki Kule ve 2003 yılında da Yüzüklerin Efendisi: Kralın Dönüşü ile karşımıza çıktı. Sinema tutkunları, üç filmin üçünü de aynı güne getirip, Yüzüklerin Efendisi izlemeye yeniden doyacaklar gibi görünüyor.

extended versiyon imax ile sinemalarda olacakmış. güzel.

Filmler extended versiyon olarak vizyona girecek. Filmleri zamanında sinemada izleyememiş olanlar için çok güzel bir fırsat.

Sinemalarda yeniden gösterime girecek olan Yüzükler Efendisi 1 hafta ertelendi! Yeni duyurulan tarihe göre filmler 22 Eylül’de, yani Frodo ve Bilbo’nun doğum gününde gösterime girecek.
Ayrıca, bazı kaynaklardan alınan bilgiye göre filmler extended olacak, ancak web sitelerinde yazan süreler sinema versiyonu süreleri. Öte yandan IMAX versiyonunun extended olma ihtimali yurt dışında bu şekilde yayınlandığı için yüksek.

IMAX nedir

Kısaca ve basitçe anlatmak gerekirse, filmlerin daha yüksek çözünürlüklü gösterildiği ve daha kaliteli ses/görüntü ekipmanlarının kullanıldığı geniş ekran bir sinematografi tekniği.

Türkiye’de yalnızca Ankara, İstanbul, İzmir, Kocaeli, Bursa, Adana ve Gaziantep’teki bazı sinemalarda var.

Barbie’de IMAX’de

Bu yazın en yüksek hasılat yapan filmi Barbie, IMAX’lerde daha önce görülmemiş ek sahnelerle seyirciyle buluşmaya hazırlanıyor. 22 Eylül Cuma günü IMAX salonlarında gösterime girecek olan Barbie, 1 hafta süreyle 7 farklı salonda izlenebilecek.

IMAX hangi sinemalarda var?

Ankara – Paribu Cineverse ANKAmall IMAXİstanbul – Paribu Cineverse İstinye Park IMAXİstanbul – Paribu Cineverse Marmara Park IMAXİstanbul – Paribu Cineverse Akasya Acıbadem IMAXİstanbul – Paribu Cineverse Hilltown IMAXKocaeli – Paribu Cineverse Gebze Center IMAXİzmir – Paribu Cineverse MaviBahçe IMAXBursa – Paribu Cineverse Sur Yapı Marka IMAXAdana – Paribu Cineverse M1 Adana IMAXGaziantep – Paribu Cineverse Forum AVM IMAX

Extended Edition nedir?

Yüzüklerin Efendisi extended edition, filmlerin silinmiş sahnelerini ve mevcut sekanslarının daha uzun versiyonlarını da içeren sinema versiyonuna göre önemli ölçüde yeni görüntüler ekleyen bir versiyondur. Ek görüntülerle karakter gelişimi güçlendirilmiş ve hikayeye daha fazla derinlik katılmıştır.