Kategoriler
Tech

YouTube video indirme özelliği

YouTube yeni özelliği ile videoları tarayıcınızdan indirme imkanı sunuyor.

Youtube’ın mobil sürümünde hâlihazırda var olan video indirme özelliği masaüstü yani bilgisayardan tarayıcı ile Youtube’u kullanan kullanıcılara da açıldı(test aşamasında).

Youtube’un video indirme işlevi birçok ek özellik ve kolaylık barındırdığı için 3. parti başka sitelerden biraz farklı, en iyi yönü indirmenin yarıda kalırsa daha sonra devam edilebilme özelliği ve bir indirme sayfasının(youtube.com/feed/downloads) olması, bu sayfada indirilen videolar kaydedilir ve internet bağlantınız olmasa da istediğiniz zaman buraya girip videoları izleyebilirsiniz.

Elbette bu özellikler sadece YouTube Premium aboneleri için şu an limitsizce kullanıma açık, belki bir süre sonra tüm kullanıcılar için limitli veya reklamlı bir şekilde kullanıma açılabilir.

Her zaman söylüyorum eğer ayda “YouTube Premium” aylık sadece 15TL ve bir paket sigara fiyatına bir ay boyunca hem reklamsız, hem de bazı güzel özellikleriyle Youtube kullanmak oldukça mantıklı, ki Google’dan sonra dünyanın en çok kullanılan arama motoru ve dünyanın en çok kullanılan uygulaması olması hasebiyle mutlaka günde en az birkaç defa işinizin düşeceği göz önünde bulundurulursa alıp da kullanmamak imkansız. Her kuruşunu hak ediyor, alın bence.

Eğer Youtube Premium abonesi iseniz bu özelliği ve birçok başka şeyi de kullanabilmek için https://www.youtube.com/new(YouTube için Labs sayfası) adresine gidip test aşamasındaki özellikleri açabilir ve kullanabilirsiniz.

Bu arada bu özellik çok basit bir şekilde hacklenebilir ve Premium abone olmaksızın kullanılması olası, bu da yakında çıkar. Yanı sıra Youtube videolarının indirebildiği birçok başka site de var, ayrıca Youtube’a video yüklenirken indirilmesine izin verilmeyen videolar da olabilir ki diğer siteler bunları da indirebilir.

Kaynak: theverge.com ve androidpolice.com

Youtube CLIPS/KLİP özelliği: YouTube’a video kırpma özelliği geldi.

Not: Bu sayfaya eklediğim ekran görüntüsünde Youtube logosunun yanında Volkan yazdığını görmüşsünüzdür, onu uBlock Origin ile yaptım ve kodları burada -> https://wolkanca.com/ublock-origin-ile-css-kontrolu/