Kategoriler
Eğlence

Grand Theft Auto 6 fragmanı ile rekorlar kırıyor

Grand Theft Auto 6 hayranlar tarafından merakla bekleniyor. Oyun daha yayınlanmadan rekor kırmaya başladı. GTA 6 fragmanı şimdiden rekorlar kırıyor

Rockstar Games fragmanı Aralık ayında yayınlayacak henüz yayınlamadı ancak bunun duyurusu bile interneti ele geçirmeye yetti.

GTA 6 duyurusu interneti ele geçirdi. GTA 6 duyurusunu gören oyuncular beğen butonuna çökmüş durumda. GTA 6 geliyor! Henüz fragmanı bile çıkmadan rekor kırdı! Peki GTA 6’nın fragmanı ne zaman çıkacak? İşte merak edilenler…

Grand Theft Auto (GTA) serisinin merakla beklenen yeni oyunu, uzun bir süredir gizemini koruyor. Ancak son haberlere göre, heyecanla beklenen GTA 6’nın duyurusuna dair çarpıcı bir gelişme yaşanabilir. Rockstar Games, Take-Two Interactive Software şirketinin bir parçası olarak, yeni oyunun duyurusu için geri sayıma geçti.

Bloomberg’in haberine göre, Rockstar Games’in iç kaynakları, yeni Grand Theft Auto oyununun duyurusunun bu hafta içinde gerçekleşebileceğini ortaya koyuyor. Bu bilgi, GTA hayranlarını heyecanlandırırken, uzun süredir devam eden spekülasyonlara ve bekleyişe bir son verme potansiyeline işaret ediyor.

Şirketin önümüzdeki ay, Rockstar’ın 25. yıldönümünü kutlamak adına özel bir etkinlik düzenlemeyi planladığı söyleniyor. Bu etkinlik kapsamında, GTA 6 için bir fragmanın yayınlanması bekleniyor. Ancak ismi açıklanmayan kaynaklar, bu fragmanın sadece oyununun tanıtımını değil, aynı zamanda bazı oynanış detaylarını da içerebileceğini belirtiyor.

GTA 6’nın duyurusuyla ilgili bu iddialar, oyun dünyasında büyük bir heyecan yaratırken, hayranlar, uzun zamandır bekledikleri soruların cevaplarını bulmanın heyecanını yaşıyor. Çıkış tarihi, oyunun konsepti ve beklenen özelliklerle ilgili net bilgiler henüz verilmiş değil; ancak duyurunun yapılmasıyla birlikte, GTA 6’nın detaylarıyla ilgili daha fazla bilgi bekleniyor.

GTA serisinin geniş hayran kitlesi, bu gelişmeyi uzun süredir bekliyor ve duyuruyla birlikte oyun dünyasında büyük bir heyecan dalgası oluşması kaçınılmaz görünüyor. Rockstar Games’in yapacağı resmi açıklama ile GTA 6’nın ne gibi sürprizleri beraberinde getireceği merakla bekleniyor.

Bazı görüntüler sızdı ve bunları Twitter vb. sosyal medya mecralarında yayınladılar.

You can see how big the map is from this video #GTA6 #GTA6LEAK
Redditor loses bet that they will have to drink pee if Grand Theft Auto 6 is announced this week

Fragman geldiğinde Rockstar Games resmi Youtube kanalında yayınlanacak o zaman bu yazıyı güncelleriz: youtube.com/@RockstarGames

Ortaya çıkan dedikoduların ardından yapılan resmi GTA 6 duyurusu tam anlamıyla interneti ele geçirmiş durumda. Duyurusuyla bile büyük bir ses getiren oyunun şimdiden tüm zamanların en büyük oyunlarından, eğlence unsurlarından biri olacağına kesin gözüyle bakılıyor. Tabi duyuru ile birlikte gelen detaylara baktığımızda ise oyunun daha çıkmadan rekorlar kırmaya başladığını görüyoruz.

Öncelikle Twitter/X üzerinden yapılan GTA 6 duyurusu aldığı beğenme oranları ile önemli bir rekoru da beraberinde getirdi. Çok kısa bir sürede bir milyon beğeni barajını aşan bu mesaj, en kısa sürede en çok beğenilen Tweet rekorunu da ele geçirmiş durumda. Henüz duyuru üzerinden 24 saat bile geçmediğini göz önüne alırsak bu beğeni rakamının artarak devam edeceğini de söyleyebiliriz.

Üstelik Rockstar Games’in yaptığı bu süksenin oyuna dair bir logo ya da görsel yayınlanmadan yaşanıyor olması da ayrı bir başarı konusu. Diğer taraftan Rockstar Gamesin Instagram üzerinden yaptığı duyuru ise henüz 24 saat dolmadan 2.5 milyona doğru koşuyor. Haberi yaptığımız an itibari ile 2.43 milyon beğeni almış durumda.

Rockstar Games CEO’su Sam House yapılan bu duyuruda “1998 yılında Rockstar Games, video oyunlarının kültürün diğer eğlence ürünleri kadar önemli olabileceği fikri üzerine kuruldu ve umuyoruz ki bu evrimin bir parçası olma çabalarımızla sevdiğiniz oyunlar yapmışızdır. Aralık ayı başında yeni Grand Theft Auto’nun ilk fragmanını yayınlayacağımızı bildirmekten büyük heyecan duyuyoruz. Bu deneyimleri sizlerle paylaşacağımız daha uzun yıllar için sabırsızlanıyoruz.” ifadelerinde bulunmuştu.

Duyuru öncesinde “Bu hafta GTA duyurulursa kendi idrarımı içeceğim” diyen bir Redditor, resmi duyurunun ardından kendisine Reddit’ta yapılan baskılar üzerine yeni bir açıklama yaptı. Yüzünü göstermeden bir kahveye dökerek idrarını içeceğinin sözünü veren Redditor, bunun en ilginç ASMR videolarından biri olacağını komik bir şekilde ifade etmiş.

Anlaşılan 2013 yılında çıkan GTA 5’in ardından gelen 10 yıllık bekleyiş oyuncularda büyük bir beklentiyi de beraberinde getirmiş. Geçtiğimiz yıl yaşanan sızıntılara ve oyunun hali hazırda yapıldığını çoktan bilmemize rağmen, yapılan resmi duyuru tüm oyuncuları derinden etkiledi diyebiliriz. Bu çılgınlık Aralık ayında yayınlanacak ilk fragman ile birlikte çok daha farklı bir boyuta ulaşabilir. 2013 yılında yapılan GTA 5 duyuru videosu bile Youtube’da kısa sürede 90 milyon izlenmeyi aşmıştı.

GTA 6 duyurusu interneti ele geçirdi

Hayranların yıllar süren özlemi, bitmeyen söylentiler, spekülasyonlar, akıl almaz derecede büyük veri ihlalleri ve hatta bir FBI Soruşturmasının ardından, Rockstar Games’in kurucu ortağı ve Başkanı Sam Houser 8 Kasım’da stüdyo blogunda ve Twitter hesabında “bir sonraki Grand Theft Auto’nun ilk fragmanının” Aralık ayı başında yayınlanacağını duyurdu.

GTA 6 çıkış tarihi ve platformlar

2021 yılında Tom Henderson, oyunun 2024 ya da 2025’te piyasaya sürüleceğine dair söylentileri paylaşmış, bu söylentiler daha sonra Bloomberg’den Jason Schreier ve VGC’den Andy Robinson tarafından Twitter’da doğrulanmıştı. İki ila üç yıllık geliştirme sürecinde tabii ki çok şey değişebilir ancak bu yılın Mayıs ayında Take-Two Interactive, 2024 Nisan’ından 2025 Mart’ına kadar olan bir dönemi kapsayan 2025 mali yılı için tahminlerini paylaştı. Söz konusu projeksiyonlar arasında şaşırtıcı rakamlar da vardı:

Mali 2025 yılında, sektörümüzde yeni standartlar belirleyeceğine ve 8 milyar doların üzerinde Net Rezerv ve 1 milyar doların üzerinde Düzeltilmiş Kısıtlanmamış İşletme Nakit Akışı elde etmemizi sağlayacağına inandığımız çığır açan birkaç oyunu piyasaya sürerek bu yeni döneme girmeyi umuyoruz.

IGN’den Rebekah Valentine basın açıklamasında “Take-Two’nun geçtiğimiz mali yılda 5.3 Milyar dolara ulaştığını ve bunun yıllık bazda rekor bir rakam olduğunu” belirtti. Dolayısıyla Take-Two’nun 8 milyar dolara ulaşması için önemli satın almalar yapması, geçmişte çıkardığı oyunların neredeyse iki katını çıkarması ya da en az bir tane devasa oyun çıkarması lazım.

Önceki tüm bilgiler ve Rockstar’ın son fragman duyurusunu da düşünecek olursak, Grand Theft Auto 6’nın kısa bir süre sonra olmasa da önümüzdeki yıl piyasaya sürülebileceğini tahmin edebiliriz. Platformlar söz konusu olduğunda, GTA oyunlarının genelde ne kadar iddialı olduğunu ve PS5 ve Xbox Series neslinde olduğumuz için GTA 6’yı PS4 ve Xbox One’da göreceğimizi düşünmek biraz zor. Ancak, GTA V’te olduğu gibi konsol sürümleriyle birlikte kademeli bir lansman olsa bile büyük olasılıkla eninde sonunda bir PC sürümüne de kavuşacağız.

Rockstar Games Başkanı Sam Houser, geliştiricinin resmi sosyal medya hesabı üzerinden şunları yazdı: “Aralık ayı başlarında bir sonraki Grand Theft Auto’nun ilk fragmanını yayınlayacağımızı size duyurmaktan büyük heyecan duyuyoruz. Bu deneyimlerimizi sizlerle daha uzun yıllar paylaşmayı sabırsızlıkla bekliyoruz.” Duyurudan kısa bir süre sonra bu gönderi, sosyal medya sitesinin tarihinde en çok izlenen oyun tweet’i oldu. Yazıldığı sırada 143,6 milyon kez görüntülendi ve 1,4 milyondan fazla beğeni aldı. Hayranlar, “Yalnızca Rockstar Games bu seviyede heyecan yaratabilir!!!!” tarzında yorumlar yaptı. Yıllardır bir çok hayranı olan oyun yakında yeni versiyonu ile sevenleri ile buluşacak. Şimdiden rekorlar kıran oyun piyasaya sürüldüğünde yüksek ihtimalle rekor indirme elde edecektir. Bu kapsamda daha fazla güncelleme de yakında gelebilir diyebiliriz.

Bonus olarak efsane GTA Vice City ve San Andreas oyunlarının müziklerini Spotify’da dinlemek mümkün, GTA resmi olarak bir playlist bile oluşturmuş, Grand Theft Auto Radio: https://spotify.link/GTARadio

Kaynaklar: