Kategoriler
Tech

Google E-Tablolarda yenilenen değerleri bulmak

Google E-Tablolar ile yenilenen satır veya sütunları bulup kaldırmak.

Microsoft’un Excel’i yerine çoğu zaman Google E-Tablolar(Google Sheets) kullanıyorum çünkü çoğu zaman daha kullanışlı. Elbette iş ortamında Excel kullanımı yüksek bu yüzden uyum için her zaman Google E-Tablolar dosyasını Excel olarak dışa aktarabiliyorum bu harika.

Burada bir tablo içerisinde yenilenen satır veya sütunları bulup kaldırmayı göstereceğim, bunu yapmak Google E-Tablolar ile çok kolay. Yenilenen değerler eposta adresleri olabilir, telefon numaraları veya benzeri büyük dosyalar içerisindeki değerler olabilir ve bu Google E-Tablolar bu konuda harika hatta verileri temizleme noktasında başka öneriler de sunuyor.

Google E-Tablolar “Veri(Data)” menüsünden “Veri Temizliği(Data cleanup)” ilgili araca ulaşabilirsiniz, bu menüde Kopyaları kaldır, Boşlukları kaldır ve Temizleme önerileri şeklide 3 seçenek var, eğer kopya yani yenilenen verileri kaldırmak isterseniz kopyaları kaldır seçeneğine bastığınızda size sonuçları gösterecektir ve isterseniz hepsini aynı anda temizleyebilir yani kopya olanları kaldırabilirsiniz. Daha iyi anlaşılması için aşağı bir ekran görüntüsü bırakıyorum.

Google E-tablolar ekran görüntüsü.
Google E-tablolar ekran görüntüsü.

Hepsi bu kadar, kolay gelsin.

WOLKANCA

Volkan Yılmaz

Google E-Tablolarda yenilenen değerleri bulmak başlıklı gönderi hakkında herhangi bir sorunuz varsa, sosyal medya butonları ile yorum ya da mesaj göndermekten çekinmeyin.