Kategoriler
SEO

Google temel sıralama faktörleri (2021) Google Mayıs 2021'de temel SEO faktörlerinin başında "kullanıcı deneyimi(hız, mobil uyum, güvenilirlik...)" olacağını duyurdu.

Google; Mayıs 2021’de arama sonuçlarında sıralama faktörlerinde sayfa hızı, kullanıcı deneyimi, mobil uyumluluk, HTTPS, güvenlik gibi değerleri “page experience” başlığı altında toplayarak temel sıralama faktörü alacağını duyurdu. SEO için 2021 Mayıs sonrası en önemli faktöreler özetle; sayfanın hızı, kullanılabilirliği, HTTPS ve ayrıca içerdiği reklamlar olacağını söyleyebiliriz.

Kategoriler
Kodlama

Geliştiriciler için 20+ ücretsiz tasarım kaynağı Tasarım kaynakları internetin her yerindedir, bu liste en iyilerden bazılarını kolayca bulmanızı amaçlamaktadır.

Tasarım kaynakları internetin her yerindedir, bu liste en iyilerden bazılarını kolayca bulmanızı amaçlamaktadır.

Kategoriler
SEO

Günümüzde SEO Sadece Keyword Değil Daha Fazlası! Eskiden SEO: Kelime frekansı Anchor text üzerinden backlink Her kelimeyi hedefleme düşüncesi Her kelimeye özel içerik Paravan sayfalar Başlık, açıklama ve H1 etiketleri ile yetinmek Sadece Crawler’lardan gelen hataları düzeltme, hatta rapor sonucu satın alma Link pazarlıkları. Hızı önemsemeden yola çıkma. Mobili göz arda etme.

Eskiden SEO:

  1. Kelime frekansı
  2. Anchor text üzerinden backlink
  3. Her kelimeyi hedefleme düşüncesi
  4. Her kelimeye özel içerik
  5. Paravan sayfalar
  6. Başlık, açıklama ve H1 etiketleri ile yetinmek
  7. Sadece Crawler’lardan gelen hataları düzeltme, hatta rapor sonucu satın alma
  8. Link pazarlıkları.
  9. Hızı önemsemeden yola çıkma.
  10. Mobili göz arda etme.