Kategoriler
Eğlence

Ahsoka 23 Ağustos’ta Star Wars dizisi Ahsoka yeni fragmanıyla heyecanlandırdı.

Star Wars evreninin en sevilen karakterlerinden biri olan Ahsoka Tano, kendi dizisiyle hayranlarının karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Disney Plus’ta yayınlanacak olan Ahsoka dizisi, The Mandalorian’ın ikinci sezonunda tanıştığımız eski Jedi’ın maceralarını anlatacak.

Kategoriler
Eğlence

Komut isteminde Star Wars nasıl izlenir Bilgisayarınızdaki telnet komutunu kullanarak tamamen ASCII karakterleriyle işlenmiş bir Star Wars animasyon versiyonunu nasıl izleyeceğini bu yazıda öğrenebilirsiniz.

Bilgisayarınızdaki telnet komutunu kullanarak tamamen ASCII karakterleriyle işlenmiş bir Star Wars animasyon versiyonunu nasıl izleyeceğini bu yazıda öğrenebilirsiniz.

Kategoriler
Eğlence

The Book of Boba Fett, izlenir The Book of Boba Fett’in izlenesi bir dizi olduğunu söyleyebilirim.

The Book of Boba Fett dizisini bitirdim. İzlenesi bir dizi ve negatif önyargılarım olduğu için kendi kendime bir süre çok kızdım, gerçekten sevdim diziyi.

Kategoriler
Eğlence

Star Wars efsane mi yoksa esinlenme mi? Darth Vader adı nereden geliyor, Jedi’nin kökeni nedir, hikaye komple bir yerlerden araklandı mı? İşte kafalarınızı karıştıracak bir takım tespitler...

Bir önceki yazımda Stormtroopers ismi nereden geliyor? şeklinde bir yazı paylaşmıştık. Şimdi genel olarak Star Wars hikayesi hakkında çeşitli dedikoduları ve bilgileri paylaşacağım.

Star Wars hakkında yıllardır konuşulan pek çok dedikodu, dikkat çekici sayısız tespit var. Tüm bunlara rağmen dev yapım sinemanın hâlâ en toz kondurulmaz eserlerinden biri olarak yerini koruyor. Darth Vader adı nereden geliyor, Jedi’nin kökeni nedir, hikaye komple bir yerlerden araklandı mı? İşte kafalarınızı karıştıracak bir takım tespitler…

Kategoriler
Eğlence

Stormtroopers ismi nereden geliyor? Dünya savaşlarından yıldız savaşlarına; Stormtroopers.

Bir İmparator, iradesini yerine getirmek için kara kuvvetlerinin desteği olmadan bir hiçtir. Bu birlikler şüphesiz davaya ve liderine sadık olmalıdır. Star Wars galaksisinde bu görev İmparatorluk askerleri stormtrooperslara düşüyor. Bu meçhul asker birliği geçmişin benzer fırtına birliklerinden(Sturmabteilung) esinlenmiştir.

Kategoriler
Eğlence

The Mandalorian 2 sezon Star Wars dizisi The Mandalorian’ın 2. sezonu 30 Ekim’de yayında olacak.

The Mandalorian, Türkçe ismi ile Yıldız Savaşları: Mandalorian dizisinin 2. sezonunun ilk bölümü Disney+’da 30 Ekim’de yayında olacak. Disney+, Netflix’de olduğu gibi tüm bölümleri tek seferde yayına almıyor tek tek yayınlıyorlar.