Kategoriler
Geyik

günlerce ne yemek istersin?

Bir yerde Allah korusun tutsak oldunuz ve size denildi; öyle bir yemek seç ki aylarca ve sabah, öğle ,akşam o yemeği yiyeceksin. Acaba siz ne seçerdiniz bir düşünün bakalım.Hatta yorum yaparsanız sevinirim. Bunun bir gerçek öyküsü var. Namık Kemal hapishaneye girdiğinde ona bu soruyu sormuşlar. O da hiç düşünmeden “kelle” demiş.Çünkü bir gün yanaklarını, bir gün dilini, bir gün de beynini yiyeceğini böylece her gün değişik bir yerini yiyerek bıkmayacağını söylemiş.

Ben olsam tek bir yemek hakkım olsa sadece yayala çorbası isterdim. Hem ısınırdım hem bıkmadan yerdim.

günlerce ne yemek istersin?için 10 yanıt

namık kemal milli gururumuz ne derse doğru der vardır bir bildiği namık kemalin 🙂

işin aslı şu. insan bedeni beslenme sistemlerini dengeleyerek müthiş değişim gösterebiliyor. kutsal kitaplarda hz. musa ve kurtardığı israiloğulları'nın çölde sürekli kudret helvası ve bıldırcınla beslendikleri anlatlır. bir ara bu çok incelenmişti. bu iki besin türü ile ruhsal arındıkları bedensel değişime uğradıkları söylenid. hatta bu göksel beslenme programına tabi tutulan halkın bir kısmı hep aynı yemeklerden sıkılarak bize soğan mercimek vs ver diyor. hz. musa bu talebe çok şaşırıyor yüksek olan yerine aşağıyı tercih edenler bir kasabaya yerleşiyor ve ömürleri boyunca yoksunluk ve sıkıntıyı seçiyorlar.

uzak doğuda ise özellikle tibette özel bir çay ve tahıl yağ karışımı yapılan beslenme şeklinin temel ihityaçları karşıladığını bedenin kanser serbest radikal gibi zararlardan uzaklaştığını ve beyin ve ruhun hafiflediğini düşünürler. kısacası tek bir besin türüyle beslenme üzerine yapılan birçok çalışma var. arı sütü, polen, saf tahıl, saf et, veya yosun tabletleri gibi binlerce araştırma var. geçmişte yapılan riyazatlarda sadece zeytin temelli beslenme var. hatta sadece sıvı beslenme üzerine çalışanlarda var.

ancak tümü gösteriyor ki beden olağanüstü bir cihaz ve neyin neye sebep olduğunu bilmeden yapılacak herçeşit müdahele felaketle sonuçlanabilir.

benden şimdilik bu kadar 🙂

patates kızartması patates kızartması patates kızartması patates kızartması
🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

gerçekten zor bir soru, ama buna sütle hazırlanmış hurmalı aşure diyebilirim. dengeli beslenme açısından neredeyse bütün ihtiyacı karşılayabilecek bir menü 😉

yemek seçmem amma herbalife çayi dışınd çay içemiyorum