Kategoriler
Hayattan

Midyat’da Michael Jackson için iftar yemeği verildi

Michael Jackson öldüğünde gıyabi cenaze namazı kılan ve helva dağıtan Mardin’in Midyat ilçesindeki Mıhallemi Derneği, bu kez de Jackson için iftar yemeği verdi. Güzel memleketim çok renkli, bu yüzden Türkiye’yi çok seviyorum. Haberin devamı aşağıda.

Kategoriler
Hayattan

Ramazan 2011

Bu yıl Ramazan ayının başlangıcı 1 Ağustos Pazartesi. 1 Ağustos Pazartesi 2011 günü başlayacak Ramazan ayında 27-27 Ağustos günü Kadir gecesi, 29 Ağustos Arefe günü ve 30 Ağustos günü de Ramazan Bayramı olacak bu durumda Ağustos ayın Müslümanlar Oruç tutarak geçirecek.

Kategoriler
Hayattan

Onlara akülü sandalye alın

İletişim sayfasından gelen mesajları karıştırırken çok enteresan konularla karşılaşabiliyorum, bunlardan bir tanesi de engelli bir çiftin akülü sandalye isteği. Ramazan bey eşi ile yeni evlenmişler, ikisi de engelli. Akülü sandalye ihtiyaçları var, imkanı olan varsa onlara bir akülü sandalye hediye edebilirsiniz, ben isterdim ama maalesef bunun için şu an yeterli param yok.

Kategoriler
Hayattan

Ramazan bayramınız mübarek olsun

Belki klişe olacak ama biz çocukken bayramlar çok süperdi, belkisi fazla her zaman eski bayramlar süperdir bu doğru. İstanbul gibi büyük şehirde çocuksanız eskiden gidilecek mekanlar bellidir, biraz üst sınıf ve muhafazakar semtlere gidilir orada kapı kapı dolaşılarak sakinlerin bayramları kutlanır ve karşılığında birtakım şeyler alınır.

Kategoriler
Hayattan

Kandiliniz mübarek olsun

Kadir gecesi Kuran’ın Hz. Peygamberimize gönderilmeye başladığı gecedir, bu yüzden kutsaldır, Kadir gecesinin Ramazan ayı içinde olduğu Kuran’da vardır fakat Ramazan ayının hangi gecesi olduğu yoktur dolayısıyla Ramazan’ın her gecesi Kadir gecesi olabilir. Kadir Suresi: Doğrusu biz Kur’ân’ı Kadir gecesinde indirmişizdir. Kadir gecesinin ne olduğunu sen bilir misin? Kadir gecesi bin aydan hayırlıdır. Melekler ve […]

Kategoriler
Ivır zıvır

Hakkı Devrim Vodafone tombala

Hakkı Devrim’in son Vodafone reklamında ki tombalayı gören tek ben değilimdir herhalde. 32. saniyeden sonra, horaaaa! Hakkı Devrim Vodafone reklamı

Kategoriler
Gündem

Esenler de bir rekor denemesi oldu

Dün akşam iftardan sonra yürümek için çıktığımda bir baktım cadde komple plastik masa sandalye dolu, nooldu filan soracağım derken aklıma geldi ha dedim iftar yemeği şeysi bu. Eve geldiğimde televizyonda gördüm rekor denemesi yapılmış.

Kategoriler
Hayattan

Oruç tutanların sağlıkları için dikkat etmesi gerekenler

11 ayın sultanı mübarek ramazan içerisindeyiz, yaz aylarına denk geldiği için bu yıl özellikle gün çok uzun ve oruç tutacak kişilerin sağlıklarına daha çok dikkat etmesi gerekiyor çünkü vucudun susus kalması çok insanları çok etkiliyor. Uzmanların oruç tutanlar için dikkat etmeleri gerekenler, sağlıklı bir ramazan gerçimeleri için aşağıdakileri yamzışlar;

Kategoriler
Hayattan

Eskiden İstanbul’da Ramazan

Nerede o eski bayramlar? Ya da, nerede o eski Ramazanlar? Bu kadar sıkıcı bir şey yazamam şimdi hiç kusura bakmayın. Lakin bazıları var ki bilmeden de bu soruları sorar ve cevaplar kendi çapında, etiketler; el öpmeler, şeker toplamalar, mendil, kapı zili vs. Ama yok ben şimdi bu tür bir şey yazamam hiç kusura bakmayın bu […]

Kategoriler
Hayattan

Ramazan 2010

Bu yıl oruç tutmayı o kadar çok istiyordum ki. Maalesef bu yıl yine tamamıyle yerine getiremeyeceğim bu ibadetimi, çünkü kullanmak zorunda olduğum ilaçlarım var. Yapacağız bir şeyler bakalım, kaza ederiz. photo by:Acizane Yaralarım iyileştiğinde de teravih namazlarını en azından kılabilirim.