Kategoriler
Internet

Internet Explorer 8 kazandırıyor kampanyası

Internet Explorer 8 üzerine “özel araç çubuğu” nu kuran ve gün içerisinde en çok web sitesi ziyaret eden 3 kullanıcıya Microsoft laptop veriyor. Hergün 3 kullanıcı Microsoft Windows 7 yüklü Laptop kazanacaj. Google reklamları ile habedar oldum.

Kategoriler
Internet

WordPress’de tarayıcıya göre body class atamak

WordPress 2.8 versiyonu ile birlikte WordPress’de body_class() fonksiyonu kullanılmaya başlandı, WordPress body tagine örneğin ana sayfada <body class="home blog">, tekil herhangi bir yazıda <body class="single postid-64"> blog giriş yapmışsa o kullanıcı <body class="home blog logged-in"> şeklinde class eklemekte. Kullanımı ise temada <body> tagine <?php body_class(); ?> eklemek yani şu şekilde; <body <?php body_class(); ?>>.

Kategoriler
Internet

IETester (çok sürümlü IE simülatörü) web tasarımcıları için

Bir web tasarımcısıysanız bu programın çok hoşunuza gideceğine eminim, bu program ile Internet Explorer sürümleri + işletim sistemlerinde tasarladığınız siteyi test etmeniz mümkün. Tek bir makinede tüm IE versiyonlarını çalıştırıp siteleri test edebildiğini programın adı IETester. Programın sitesi; my-debugbar.com/wiki/IETester/

Kategoriler
Internet

10 kat daha güvenli tarayıcı: Internet Explorer 8

Hava gerçekten çok güzeldi bugün, cuma günü olması da ayrı bir güzellik. Bu sabah Microsoft yeni tarayıcısı Internet Explorer 8’i basına tanıttı. Blogger olarak ben ve Burak vardık. Toplantıda davetlilerin arasında hepsiburada.com, gittigidiyor.com, garanti.com.tr, chip.com.tr, milliyet.com.tr, yemeksepeti.com şirketlerinden yetkililerde vardı, Internet Explorer 8 ile iligili ve kendi internet siteleriyle ilgili sunumlar yaptılar.

Kategoriler
Internet

İnternet Explorer 8 Beta 2 Türkçe dili ile yayınlandı

Ie8 beta2 sürümü geçtiğimiz haftalarda yayınlanmıştı, bu gün itibarı ile Microsoft bir çok dil ile Ie beta2 sürümünü yayınladı. Internet Explorer 8’in bu ikinci beta sürümü hakkında en güzel test, inceleme yazısı Chip dergisine ait buradan okuyabilirsiniz. Ben de indirdim ve bilgisayarıma kurdum, dikkatimi çeken bir kaç fazladan güvenlik olayı (Private Browsing), daha sonra uyumluluk […]