Kategoriler
Hayattan

Domuz gribi 2

Evet, en sonunda domuz gribi oldum. Ben normal grip oldum sanıyordum ama bu dönemde herkes domuz gribi oluyormuş. Doktorların dediğine göre alınan mikrobun oranına göre hafif ya da ağır geçiriliyormuş. Zaten bu grip olayı, türlü türlü doktorun televizyona çıkıp ünlü olmasına da vesile oldu, buna ayrıca mutluyum. Herkesin ahkam kesmesi yetmiyormuş gibi ortalık bir de […]

Kategoriler
Gündem

Bir virüs nasıl yayılır?

Bir griptir, bir korkudur almış başını gitmekte, gitmekte de nereye kardeşim? Otobüste, yolda, okulda, bakkalda, markette, dershanede her yerde hep aynı konu, hep aynı konuşmalar. Herkesin elinde ve yüzünde ortak araç: Pürel, maske, hani yağmur yağarda herkes şemsiye taşır ya, o misal. Bazıları da cesaret mi bilmiyorum artık ama, “Kötüye bir şey olmaz” deyip geçiyorlar.

Kategoriler
Hayattan

Yağmur

Bir domuz gribidir aldı gidiyor şu aralar. Önceden de kuş gribi vardı. Zaman içinde türlü türlü hayvan gripleri de peydahlanacaktır. Boyun uzatan zürafa gribi, vücutta siyah çizgiler çıkartan zebra gribi, vücudun refleks olarak renk değiştirmesine neden olan bukalemun gribi gibi. Gerçi bu domuz gribi, direkt domuzdan bulaşmıyor ama olsun. İsmine kıl oldum bir kere!