Dreamhost'un bir limitini buldum

dreamhostlogoUzun denebilecek bir zamandır Dreamhost'un vps hizmetini kullanıyorum bu blogda, önce normal hesap aldım daha sonra Vps (Virtual Private Servers) hesabına geçmiştim. Şu vakte kadar bir sınırlama ile karşılaşmamış ben ilk defa bir limit ile karşılaştım, yazıyordur büyük ihtimal sözleşmelerindeki minik yazılarda ama okumayız biz onları genelde.

Dreamhost'daki bu limit dosya sayısı limiti. Bir dreamhost hosting hizmeti sahibisiniz ve bu hosting hesabında bir kullanıcı hesabınız var bir kullanıcı hesabının sunucunuzda bulundurabileceği en fazla dosya sayısı 512bin(512.000) adet.Bu sadece sizin hosting hesabınızdaki bir kullanıcı için olan limit, siz hosting hesabınızda istediğiniz kadar kullanıcı hesabı (account) açabiliyorsunuz. Yani totalde bir limit yok ve bu dosya sayısı limiti, storage(dosya boyutu) ve bandwidth(dosya transferi) de zaten limitsiz. Kısaca başka bir kullanıcı açarak bazı domainleri yeni kullanıcıya taşımak kesin çözüm, bunun yanında log dosyaları ve mail dosyalarını da silebilirsiniz, ne kadar fazla sayıda dosya silerseniz o kadar iyi.

Bu sayıyı ben nasıl aştım bilmiyorum ama Dreamhostcu abiler bazı gereksiz dosyaları silebilirsin dediler, ben de ilk olarak log dosyalarını sildim daha sonra gereksiz mail klasörünü sildim sanırım 30bin den fazla dosya silmişimdir.

  • Okan Bayülgen'e takıldık bu gece.
  • Dün Sirkeci'de bir amca gördüm acayip di, acayipliği mızıka çalarken aynı anda bulmaca çözüyordu. Hava güzeldi, bir kenara oturmuş yaşlı amcam öyle orada takılıyordu, o kimsenin umurunda ve kimse onun umurunda değildi. Fotoğrafını çektim.
  • Yine dün laptopumun klavyesini değiştirdim, gıcır gıcır oldu bir de nümerik fare aldım o da acayip. Eski klavyeyi hatıra olsun diye saklayacağım o klavye ile binden fazla blog yazısı yazmışımdır burada.
  • İsmi lazım değil küresel bir teknoloji firmasının Türkiye merkezinde çalışan bir arkadaşım geçen gün bana bir harici disk gösterdi, müthiş bir şeydi sadece o şirket için üretilmiş kartvizit gibi bir şeydi, bayıldım. Ondan bana verecek sözünü aldım, ayrıca çok karizma bir alet üzerinde logosu da var.
WOLKANCA

Volkan Yılmaz

Digital Marketing & WordPress & SEO - wolkanca mahallesi gmail sokak nokta com.

volkan seni tebrik ediyorum. o limit hiç de aşılası bir limit değil ya… ben 500 gb alanın 1 gb ını bile kullanamıyorum ki o kadar dosya limitine erişeyim 😛

volkan abi dreamhostun vpslerini fiyat/performans olarak değerlendirdiğinizde nasıl? bir vps alıp tüm siteler oraya toplamayı düşünüyorum ve hostgatorla dreamhost arasında kararsız kaldım. türkiye lokasyonlu vpsler çok pahalı oluyor…

alan değil de dosya adedi limiti işte. ben de şaşırdım ama çözümü basit yukarıda yazdığım gibi bir kullanıcı daha aç dosyaları onun üzerine geçir oldu bitti maşallah.

aslında iyice inceleyince eminim herşeyinde bir limit vardır.
wolkanca, sen hangi mobil eklentiyi kullanıyorsun, yani blogun cep telefonunda farklı görülmesini sağlayan eklenti?