Daha da Galatasaray'a gelmem

Geçen gün artık eski olan ve bir süre sonra da yıkılıp tarih olacak Ali Sami Yen stadına gitmiştim, futbolsenbizimherseyimizsin.com sitesinden yapılan organizasyon neticesinde seçilenler Ali Sami Yen'de son maçı kırmızı ve sarı takım olarak yaptılar. Stat futbolcuların yakınları ile doluydu, 2 kişilik futbolculara vs. yeni stat açılış bileti filan veriliyordu, ben bilet alamadım kapışmışlar galiba iyi ki almamışım gitmemişim zaten.

Daha da Galatasaraya gelmem

Stat yıkılacağı için stadın sökülebilen her şeyi anı olarak alınmış, pek bir şey kalmamış gözüme bir iki şey kestirmedim değil ama kapıdaki abi çok merhametsiz gözüküyordu o yüzden cesaret edemedim. Milan Baroş soyunma odasının kapısını almış kendi evine taktırmış.

Gelelim yeni stada, yeni stada biz gittiğimizde henüz o lobiler filan böyle cafcaflı olmamıştı ama olacağı belliydi hakkında burada yazmıştım fotoğraflarda var.

Açılış maçında yapılanlar bence hiç yakışmadı, nereden gazı almışlarsa abi, senin takımının açılış maçına Başbakan geliyor sen kalkıp orada protesto yapıyorsun. Diğer taraftan ertesi gün Başbakanın basına yansıyan “Seyrantepe'nin A’dan Z’ye yapımında GS kulübünün bir Allah kuruşu yoktur. Daha kulüple stadın kullanımı için anlaşmayı yapmadık” sözü de bence pek doğru bir laf olmamış ama Başbakanın tarzı böyle hepimiz biliyoruz. Daha da Galatasaray'a gelmem diyebilirdi de. Protesto edilecek biri varsa o da yönetimdir, Başbakan da bence sözleri ile bakın ben GS başkanı değilim olsaydım GS bu durumda olmazdı demiş olabilir de.

Benim Başbakana sorularım var:
Yıkılacak stadın arazisi çok para bu para nereye gidecek?
Yeni stadın reklam anlaşmalarından kazandığı kamyonla para kimlere gidiyor?
Yeni stadın yapımında kullanılan kaynaklar nereden temin edildi?

Herhalde yukarıdaki bu alışveriş sorularında “veriş”lere denk gelen cevaplarda biz vergisini veren vatandaşlarız dır, ver ver nereye kadar kardeşim yiter ya.

WOLKANCA

Volkan Yılmaz

Digital Marketing & WordPress & SEO - wolkanca mahallesi gmail sokak nokta com.

Daha da Galatasaray'a gelmemiçin 1 yanıt

selam volkan. yazın güzel olmuş, yüreğine sağlık. o akşam orada olan bir galatasaray taraftarı olarak basına yansımayan bazı gerçekleri söylemek istiyorum! o akşam adnan polat konuşma yaptıktan sonra toki başkanı söz aldı. konuşmaya başlamasına başladı ama adam ali sami yen'e bir küfür etmediği kaldı. yok ali sami yen'in aidatları ödenemiyordu, yok bilmem neler, galatasaray ve ali sami yen'i ezici cümleleri bütün taraftarı ayağa kaldırdı! basında belli bir gurup deniyor ya o belli bir gurup dedikleri tüm stattı!!!stattaki tüm taraftar toki başkanını protesto etti! fakat basın başbakana protesto edildi dedi! aslında dolaylı olarak protesto başbakanada edildi! neden mi? çünkü iki kelimeyi bir araya getirmeyi bilemeyen, nerede ne konuşulacağını bilmeyen bir insanı nasıl koskocaya toki başkanı yaptın diye!

başbakan hiç üzerine alınmasın. o protesto toki başkanınaydı! başbakan stat ile ilgili ne derse desin o stat galatasaray için inşa edildi. tüm haklarıda galatasaray'a verilecektir!