Kategoriler
Ivır zıvır

Aylık msn açmalarım

Ben sıradan bir insanım, öyle havalı bir unvanım yok, çok param yok, şanım, ünüm de yok.

Ama ben Msn hesaplarımı ayda bir kısa göz gezdirmek belki ilginç bir şeyle karşılaşırım diyerek açarım, her açtığımda da klasik 50 tane pencere açılır tonla ekleme, mesaj vb, bu sıradandır yıllardır böyle çünkü adreslerim blogda yazıyor. Size yemin ederim bilgisayarımda Msn bile kurulu değildir bazen aylar geçer aklıma gelir kurarım ve girerim Msn e. Anlık iletişim olayı 2 yıldır hayatımda yok, daha ileri gidip telefon mesajlaşması bile zor gelir bana bazen, ana iletişim yolarım e-posta, telefon ve yüz yüze görüşmedir.


Yukarıda yazdıklarımı söylediğimde, yazdığımda nedense insanlarda bir değişiklik hissediyorum, zaten blog dolayısıyla bana ulaştıysa var olan önyargısı kabarıyor sanki ve olabildiğim kadar mütevazi, ezik görünsem de kişi kafasında resmen beni kendini beğenmiş durumuna düşürme uğraşına giriyor.

Mesela; -değerli vaktinizi aldım özür dilerim. Bu örnek bir cümle, bu gibi konuşarak beni deli ediyorlar resmen.

Bu arada bu insanların çoğu öyle sıradan insanlar da değil yani güzel güzel işlerde çalışan güzel güzel unvanlarda insanlar, yani asalında benden iyi durumdalar.

Bir insanın msn kullanmama hakkı yok mudur? Bir insanın -mail atarsanız daha iyi olur, lütfen mail gönderin, demesi kabalık mıdır?

Tamam belki biraz kaba görünebilir ama her insanın vakti değerlidir ben gibi 15 saat bilgisayar başında iş yapan insan, yine bilgisayar başında vaktini anlık iletişime ayırsa herhalde insan olmaktan çıkar, yatağına uzanıp laptopunu dizine koymuş sütünü içen biri bilgisayarda çalışan bir insanı pek anlayamıyor.

En son bu akşam bir gazete de çalışan bir hanımefendi bunu yaptı, kendisi önce şöyle girdi; -size ulaşmak ne kadar da zor. Girişinden zaten belliydi tabii, sonra bu tavrını devam etttirip beni resmen gaza getirmeye çalışıp sohbeti yönetme isteğindeydi fakat ben naçizane kaşar bir insan olduğumdan mütevellit sohbeti nasıl bitirdim dersiniz? -ne istiyorsan yaz ve git.

Başka çarem yoktu çünkü abla benim e-mail gönderin dememin acısını çıkarmaya gelmiş izin versem çıkaracakta.

Bazen çok mütevazı olduğumu düşünüyorum. Örneğin gazetede blogunun adresi çıkınca hemen basında isimli bir sayfa yapanlar gibi olsaydım ve bu şeylerin koleksiyonunu yapsaydım diyorum. Bazen de lan bisiktrol diyorum, sen kimden eyvallah aldın ki bu vakte kadar hayatında şimdi kafana takacaksın bu siktirboktan şeyleri diye geçiştiriyorum.

Toptan tekrar, tekrar, tekrar yazıyorum; ben Msn kullanan biri değilim, eğer biri gerçekten ulaşmak isterse zaten ulaşıyor, 28 yaşındayım internetten karı düşürüp becermeye vaktim de yok açıkçası açıktan seks teklifi etse bile cool kalmam aslında bunun benim için artık sıradan bir şey gibi görünmesindendir yoksa gay de değilim. Bunu isteyen biri de değilim keşke Avrupa standartlarında bir hayata sahip olsak, hobilerimiz olsa, keşke kendimize gerçekten iyi vakit ayırabilen bir toplum olsak da ben de bu kocaman netwörkte çiçekten çiçeğe dolanan bir arı olsam istemez miyim sanıyorsunuz 🙂

Şu yaşıma geldim yemin ederim bu ülkenin muhteşem bir ülke olduğunu düşünüyorum ama diyor ya İstanbul güzel ama sahipleri pek yaman, ama işte öyle, bıktım ya adaletini sikeyim dünya ölsek de adalete kavuşsak.

Morelim bozuk.

WOLKANCA

Volkan Yılmaz

Aylık msn açmalarım başlıklı gönderi hakkında herhangi bir sorunuz varsa, sosyal medya butonları ile yorum ya da mesaj göndermekten çekinmeyin.