Kategoriler
Genel

En iyi internet hız testi siteleri

Dünyanın en iyi internet hız ölçümü sitelerinin bir listesi.

İnternet bağlantısının hızını ölçmek için online web siteleri ve uygulamaları var, bunlardan en iyi ve güvenilirlerini sizin için seçtim.

En iyi hız testi uygulamaları/siteleri

  • Speedtest by Ookla: kesinlikle dünyanın en iyi hız testi sitesi. Üyeliği var ve geçmiş testlerinize bakabiliyorsunuz, ayrıca VPN hizmeti ve birçok ek hizmeti de var. Mobil uygulamaları mevcut. Birçok farklı site ve uygulama Speedtest API kullanmaktadır. Dünyanın en popüleri bu.
  • Fast.com: Netflix’in kendi uygulamasıdır. Kaliteli ve doğru veriler verdiği için 2. en iyi uygulama bu. Türkçe dahil birçok farklı dil seçeneği var.
  • M-Lab: 3. sırada çünkü kaliteli hir hız testi uygulaması. Farklı ölçümleme yöntemleri ve hizmetleri var.
  • Google Fiber: Güvenilir olduğu için listeye aldım, ayrıca çok basit ve yalın, kafa karıştırıcı hiçbir şey yok.

Türkiye’deki internet servis sağlayıcıların hız testi sayfalarının hepsi de yukarıdaki uygulamaların API’nı kullanmaktadır, bu yüzden hem daha az özellik hem daha az güvenlik sunuyorlar listede olması gereksiz.

Her ne kadar Türkiye simülasyonunda gerçekten çok pahalı bir internet bağlantısını kullanıyor olsanız da hızlı internetler dilerim 🚀

wolkanca.com’da En iyi internet hız testi siteleri veya diğer konular hakkında herhangi bir sorunuz varsa, sosyal medya butonları ile yorum ya da mesaj göndermekten çekinmeyin, En iyi internet hız testi siteleri için ya da değil DM kapısı her daim açık. Yazıyı beğendiyseniz paylaşın, daha fazla ilgili gönderi için hemen aşağıdaki menülere göz gezdirebilirsiniz, okuduğunuz için teşekkürler, saygılar sevgiler.

WOLKANCA

Volkan Yılmaz

Digital Marketing & WordPress & SEO - wolkanca mahallesi gmail sokak nokta com.