Kategoriler
Genel

Yeni Kalaşnikov AK 19 ve akıllı tüfek MP-155

Kalaşnikov Grubu, yeni AK-19 saldırı tüfeğini ve ilk akıllı tüfeği MP-155i görücüye çıkardı.

PUBG ve FPS oyunları oynayanlar için efsan silah olan, onlarca farklı versiyonu bulunan Kalaşnikov’un yeni versiyonu tanıtıldı. En önemli farkı 5.56 NATO standartı mermi kullanması, diğer versiyonlar 7.62 kullanıyordu.

Kalaşnikov Grubu, Moskova’da düzenlenen uluslararası askeri-teknik forum “Army-2020”de, yeni AK-19 saldırı tüfeğini ve ilk akıllı tüfeği MP-155’i görücüye çıkardı.

NATO birlikleri tarafından kullanılan 5.56 mm kartuşlar için tasarlanan yeni AK-19 saldırı tüfeğine özellikle dikkat çekildi. Kalaşnikov Grubu temsilcisi Vladimir Onokoy, tüfeğin bu versiyonunun müşterilerden gelen çok sayıda talep nedeniyle tasarlandığını belirtti.

Kalaşnikov Grubu CEO’su Dmitriy Tarasov da yeni saldırı tüfeğinin testlerinin bu yılın sonunda tamamlanacağını sözlerine ekledi. AK-19’un ilk resmi sevkiyatları bu terslerin hemen ardından başlayacak.

Kalaşnikov Grubu, cihazlarla senkronize olabilen yeni akıllı tüfek MP-155 Ultima’yı da sergiledi. MP-155 Ultima’nın tanıtımı sırasında şirketin CEO’su Dmitriy Tarasov, “Bu sadece fütüristtik bir tasarım değil. Video oyunlarındaki silahlara benzediğini görüyorsunuz. Aynı zamanda bir Full-HD kamera, zamanlayıcı, kronometre ve pusulaya da sahip ve bu sadece başlangıç.” dedi. MP-155 Ultima’nın 2021 başında satışa sunulması bekleniyor.