Kategoriler
Kültür Sanat

Eski kaset bandlarından sanat

Eskiden henüz cd ler, dvd ler, mp3 formatı bu kadar popüler ve yaygın değilken arabalarda, müzik setlerinde, walkmanlerde kullandığımız kasetler ve diğer bandlı kayıt materyalleri artık video, müzik, ses dinlemeye değil işte bu tür işlere yarayabiliyor. Kaset bandları ile yapılmış potre resimler.

Kategoriler
Multimedia

DNA Portreleri

Bunu yeni gördüm çok enteresan bir şey, insanın DNAsından yapılan kişiye özel sanat eserleri. Selin Atasoy Hartevioğlu’nun başkanlığında biyokimyacı, genetikçi, tasarımcı ve fotoğrafçılardan oluşan ekibin ortaya çıkardığı bir iş. Daha fazla bilgiyi yazının devamından ve iletişime geçerek(www.dnartist.com) alabilirsiniz.

Kategoriler
Kültür Sanat

135 adet tarihsel insan portreleri

Bu yazıda sizinle tarih boyunca bir ikon haline gelen insanların portrelerini paylaşacağım. Portre, bir kimsenin ya da bir şeyin tasvirine denir. Fotoğrafçılıkta 85mm ile 135mm arasındaki lensler portre için en uygun objektiflerdir, tarihimize bakarsak Osmanlı da ilk portreyi yaptıran Fatih Sultan Mehmet dir, ortaçağın boyalı portreleri tam bir şahaserdir. Görseller 3 sayfada yer alıyor diğer […]

Kategoriler
Multimedia

Vay be hatuna bak!

Photshop sayesinde güzellik merkezlerinede gerek kalmadığının bir kanıtı. Daha önce Şahaser bir Photoshop çalışması görmüştük, ona benzer bir ustalıkla yapılmış muthiş bir çalışma. Photoshop ustası bu videoda göreceğiniz gibi aşırı kilolu bir kadın fotoğrafının üzerinde hünerlerini göstererek onu zayıf ve çekici bir kadına çeviriyor.

Kategoriler
Multimedia

Şahaser photoshop çalışması (video)

… Daha fazlası için [via] https://www.youtube.com/watch?v=8K_NQe57C-k