Kategoriler
Internet

Google+ tasarım değişikliği

Google+(Google Plus) tasarım değişikliği gerçekleşti, profiller ve sayfaların görünümleri bence şimdi daha iyi. Bakalım Google sosyal ağ işini becerebilecek mi, markaların sayfalarında yapacağı reklam kampanyaları ile Google+’a tamam oldun sen diyebileceğiz.

Kategoriler
Teknoloji

Facebook hesabını Google+’a taşımak

Facebook’dan sıkıldıysanız veya bir gün sıkılırsanız Facebook hesabınızdaki fotoğraflar vs. ne olacak diye düşündünüz mü hiç bilmiyorum, ben düşünmüştüm. Zaten Facebook profilinizin tamamını sizin bilgisayarınıza indirmenize izin veriyor, ancak Facebook’dan başka bir sosyal ağ sitesine mesela Google+’a hesabınızı taşıyabilmek fikri sizce de daha pratik değil mi?

Kategoriler
Teknoloji

Google+ resimlerde olduğu gibi videolardaki yüzleri de tanıyabiliyor

Google+’a bir video yüklediğinizde resimlerde de olduğu gibi video içerisini tarıyor ve videodaki yüzleri analiz ederek eğer size ve Google+’da ki arkadaşlarınızdan birine benziyor ise etiketliyor. Eğer benzeyen biri bulamaz ise suratları listeleyip size bun kim diye soruyor.

Kategoriler
Internet

G+ to World Wide Web – Google+ ile Facebook, Twitter aynı anda göndermek

Internet’in damarlarında gezen kan “özgürlük”, ciddi ciddi katı kurallari kısıtlamalar ile interneti kontrol altına almaya çalışanları anlamıyorum yaptıkları işin beyhude olduğunu bildikleri halde hâlâ “mastürbasyona”(SerdarK) devam ediyorlar. Bazen internet siteleri, internet üzerinde çalışan araçlar da stratejileri gereği veya farklı nedenlerle çeşitli kısıtlamalara gidebiliyor, tıpkı Google+ gibi. Eminim benim gibi Google+ a ilk dahil olduğunda “hani […]

Kategoriler
Internet

Davetiye gerekmeden Google+ a üyelik

Facebook’un rakibi olarak görülen ve Google’ın aşırı ilgiden dolayı üyelikleri kaldırdığı Google+(Google Plus) a üye olmak için davetiyeye ihityacınız yok, yapılması gerekenler aşağıdaki gibi: 1- Google Chrome tarayıcı kurun http://www.google.com/chrome 2- Google Chrome için şu eklentiyi kurun: https://chrome.google.com/webstore/detail/cenchpggpaphkhnpahhcdhanhkpndmge 3- Google Chrome’u kapatmadan yeni bir sekme açın ve Google+ simgesine tıklayın.

Kategoriler
Internet

Yeni Windows Live için Plus

Eski alışkanlıklarından vazgeçemeyip yeni Windows Live Messenger kullanmak isteyenler için iyi haber, yeni Windows Live Messenger 2011 için Plus eklentisi çıktı. Yeni Windows Live Messenger 2011 buradan: http://www.yeniwindowslive.com/#messenger Live Plus eklentisini de burada: http://www.msgpluslive.net/ adresinden indirebilredebiliyorsunuz.

Kategoriler
Ivır zıvır

Siteyi reklamsız dolaşmak için

Arkadaşlar bizim site ve diğer tüm siteleri reklamsız dolaşabilirsiniz, Firefox kullananlar genelde bilirler ben bilmeyenler için tekrar yazmak istedim. İnternet sitelerini dolaşırken reklama maruz kalmak istemiyorsanız yapmanız gereken Firefox tarayıcı ve Adblock Plus isimli popüler Firefox eklentisini kullanmak.

Kategoriler
Internet

Dünyanın en çok takip edilen 25 Twitter kullanıcısı

Geçenlerde takip sisteminde ki bir açıktan dolayı zor zamanlar yaşayan Twitter da bu açığı kullarak kendilerini çok takip edilen kişilere takip ettiren insanlar gördük. Bu açıktan faydalananların en çok ilgilendikleri hesaplar Bill Gates, Barack Obama, Lady Gaga, Justin Bieber ve Perez Hilton gibi dünyaca ünlü isimlerin hesaplarıydı. Bir iki arkadaş da benim hesabıma şey etmişler […]

Kategoriler
Internet

Windows Live Messenger 9 için Plus

Yeni çıkan Windows Live Messenger 9 sürümünü yüklediyseniz eski Messenger Plus! Live veya diğer yamalar çalışmayacak, yani çoklu msn gibi bir çok özelliği kullanamayacaksınız. Hiç telaşa gerek yok Windows Live Messenger 9, Windows Live Messenger 2009 Beta için Messenger Plus! Live’ı buradan indirebilir. A-Patch isimli Messenger’a onlarca ince ayar yapabileceğiniz yamayı da buradan indirebilirsiniz. Messenger […]

Kategoriler
Internet

Messenger Plus! Live için harika eklentiler

Messenger için geliştilmiş en popüler ve en çok kullanılan eklenti olan Plus! Messenger’a onlarca işlev kazandırmakta, ayrıca Plus için geliştirilen scriptlerle Messenger’ımıza başka başka özellikler ve işlevler katmamızda mümkün. PcNet’in en blogcu editörlerinden Ayyas, Plus! için geliştirilmiş bir çok eklentiyi açıklamaları ile beraber blogunda yazmış.