Kategoriler
Blog

WordPress 2.8 deki vurgulama(syntax highlighting)yı devre dışı bırakmak

WordPress 2.8 versiyonu geçenlerde çıktı, bu versiyondaki yeniliklerden biri de admin(yönetim) panelinde tema, eklenti vs. dosyalarını düzenleme yaparken syntax highlighting denen betiğin çalışması. Syntax highlighting(codepress) ile düzenleme bölgesi kodlar renkleniyor, satır sayıları gösteriliyor ve benzeri gibi özelliklere kavuşmuş. Bazılarımız bunu istemeyebilir ve gereksiz gelebilir ki sanırım bana öyle geldi, ben bunu, betiği tam gidip silecekken […]

Kategoriler
Geyik

Nasıl hayalet olunur?

Şu howto lar bitmez vallahi, kablosuz internet anteninin mesafesini uzatmaktan tut kağıttan peçete yapmaya kadar herşeyin bir howto su vardır. How is shit. Şimdi Evan Booth isimli abinin biri bu nasıl hayalet olunura acayip bir yaklaşım getirmiş, ben buradan gördüm. Hayalet giyisi.

Kategoriler
Blog

WordPress giriş formu yapmak

Bunun bu kadar merak edildiğini bilmiyordum, bu yeni şablona geçtikten sonra inanmayacaksınız ama 20 den fazla e-posta geldi sırf şunu nasıl yaparız diye. Bu soran arkadaşlara tek tek yazamadığım için ve yine bu vesile ile gönderdikleri e-postalara cevap alamamış blog vatandaşlarından özür dilerim.