Kategoriler
Ivır zıvır

12 dev adam tarihi yazıyor

2010 Dünya Basketbol Şampiyonası yarı finalinde Sırbistan’ı yenerek finale kaldık, milli takımımız yarın 12 Eylül de ABD ile oynayacak. Aynı zamanda 12 Eylül de referandum var eğer finalde ABD yi yenersek ki bence yeneceğiz 12 Eylül farklı bir anılacak inşallah.

Kategoriler
Medya

Türkler uçuyor

Türk Hava Yolları reklam tanıtım için Barselona futbol takımına sponsorluk anlaşması yapmıştı, şimdi de Basketbol Milli takımımızın sponsorluğunu yapıyor şirket ve Türkler Uçuyor isimli şarkıyı çok sevdim.

Kategoriler
Medya

Nereden geldiğini unutmayacaksın

Hidayet Türkoğlu hakkında enteresan bir hikaye, doğru olup olmadığı konusunda emin değilim bilen varsa çıksın ortaya. Ünlü basketbolcu Hidayet Türkoğlu eşiyle birlikte, Eminönü nde geziyordu. Önce akvaryumcuları dolaştılar, Kapalıçarşı, Nurosmaniye, Yerebatan Sarnıcı, Ayasofya, Sultanahmet, Topkapı Sarayı, Gülhane Parkı derken, Yeni Caminin önüne kadar geldiler.

Kategoriler
Medya

Ali Sami Yen

Bugün Galatasaray Spor Klübünün kurucularından Ali Sami Yen’in doğum günü. Ali Sami soyadı kanunu ile birlikte Yen soyadını almıştır. Ali Sami Yen edebiyatçı Şemsettin Sami’nin ikinci oğlu olarak 20 Mayıs 1886 da İstanbul Kandilli de doğdu. Galatasaray Lisesi’nde okudu ve futbol oynadı, 1905 yılında Galatasaray Lisesi’nden arkadaşlarıyla birlikte Galatasaray Spor Kulübü’nü kurdu, 1906’da Galatasaray Lisesi’nden […]

Kategoriler
Medya

Playoff 2010: ilk hafta değerlendirmesi

Şöyle bir batıdan başlamak gerekirse ki başlayalım hemen. Lakers saha avantajını iyi değerlendirdi 2-0 gidiyor Oklahoma City semalarına.. ilk maçı nispeten rahat kazanmışlardı ama ikinci maç kesinlikle harika bir çekişme vardı, bu genç takım evinde maç koparır söylemeden edemeyeceğim.

Kategoriler
Medya

Türkiye çeyrek finalde elendi

Maalesef Yunanistan karşısında uzatmalarda yenildik. Maçın başlarında geri düşmemize rağmen iyi oyunumuzla uzatmalara 65-65 girdik. Dikkatinizi çekmek istiyorum hakemlerin büyük yardımıyla Yunanistan 76-74 kazandı. Maç sırasında faullerimizin verilmemesi ve uzatmaların son zamanlarında yunan takımının süresi dolmasına rağmen hakemlerin yardımıyla 4 sn verilmesi ile Yunanistan 3 sayı attı ve tüm Türklerin tepkisini çekti. Ama yapacak bir […]

Kategoriler
Teknoloji

Hidayet Türkoğlu da Turkcell 3G li ürünleri denedi

Turkcell’in yeni 3G reklam filminde rol alan, NBA’in Türk yıldızı, milli basketbolcumuz Hidayet Türkoğlu, Turkcell Plaza’da düzenlenen gecede, 3G’li ürünleri inceleyip denedi.