Kategoriler
Ivır zıvır

En acayip protestocu pankartları

Dünya da insanların protesto edeceği çok şey var, ülkemizde çok renkli olmasa da dünya da aşağıda gördüğümüz gibi çok acayip protestolar olabiliyor. Pankartlar protestocuların en renkli olduğu şeyler oluyor.

Kategoriler
Internet

Youtube 5. yaşını kutluyor

Dünyada internet son birkaç yıldır Youtube, Facebook, Twitter gibi sitelerle çok daha fazla kullanılır oldu, bu çok fazla trafik çeken sitelerin hemen hepsinin kendine has özel bir kuruluş hikayeleri var ama bence hepsinin de fikri temelinde insanların kendilerinden olan herhangi bir şeyi paylaşmaya yönelik içgüdüsünü kullanmak var. Youtube kuruluş hikayesi en ilginç olanlardan biri, meşhur […]

Kategoriler
Internet

Dünyanın en çok takip edilen 25 Twitter kullanıcısı

Geçenlerde takip sisteminde ki bir açıktan dolayı zor zamanlar yaşayan Twitter da bu açığı kullarak kendilerini çok takip edilen kişilere takip ettiren insanlar gördük. Bu açıktan faydalananların en çok ilgilendikleri hesaplar Bill Gates, Barack Obama, Lady Gaga, Justin Bieber ve Perez Hilton gibi dünyaca ünlü isimlerin hesaplarıydı. Bir iki arkadaş da benim hesabıma şey etmişler […]

Kategoriler
Geyik

Tosun Paşa Ankara’da – KÜF Project

Ankara da KÜF Project isimli bir grup kuran bir takım acayip elemanlar Gazi Osman Paşa tabelasını Tosun Paşa olarak değiştirmişler, Televizyon ve gazetelerde haber oldu. Bu eylemlerini videoya da çekmişler aşağıda göreceksiniz. Daha fazla atraksiyon geleceği kesin bu Küflerden ama yakalanmasalar bari malum burası Türkiye.

Kategoriler
Geyik

Acayip yol işaretleri

New York Times da yazıldığı gibi bu konuda araştırmalar var, Albert Einstein da demiş “Önyargıları parçalamak, atomu parçalamaktan zordur”. Yol işaretleri de insanlara bir durumu bildirmek için kullanılıyor ama çoğu kez insanlar işaretleri hiç önemsemiyor kendilerine göre bir yargıları var ve ona göre hareket ediyorlar sonuçta hep kazalar oluyor. Tabii burada işaretlerin de çok doğru […]

Kategoriler
Ivır zıvır

Doritos Tablet iPad benzeri reklam filmi

Apple ın o karizmatik, çoacayip, seksi reklam filmlerine özenen Doritos benzer bir film hazırlamış. Apple ın bu reklam filmlerine bayılıyorum mesela şu bağlantıdan bakarsanız geçmişten günümüze reklam afişleri, filmleri çok orijinal ve eğlenceli. Doritos da Apple dan özenip, iPad reklamına da çok benzer bir reklam filmi çekmiş, ismi Doritos Tablet yani iPad a karşılık geliyor. […]

Kategoriler
Hayattan

Süper adam

Bir Superman arıyorsanız gerçek hayatta işte aşağı yukarı aşağıdaki gibi. Adam tren raylarında sıkışıan bir aracı görüyor, hızla fırlıyor yerinden ve aracı ileri doğru itiyor bu arada tren neredeyse adama çarpmak üzeredir.

Kategoriler
Medya

Dünyanın en güzel götü

American Apparel ürünlerini hiç kullanmadan reklamlarını görerek çok sevdiğim bir marka 🙂 Garip ama bu markalı bir ürün bulsam ihtiyacım varsa hiç düşünmeden onu alırım yani çok etkilemiş beni. Marka internette garip bir reklam kampanyası başlatmış, daha önce benzerleri yapıldı fakat bu kadarı hiç yapılmamıştı. Dünyanın en güzel poposu konseptinde yapılan bir yarışma.

Kategoriler
Kültür Sanat

The Way Things Go

1997 yılında yapılan bu video sanatçı Peter Fischli ve David Weiss abilerimizin 100 metre uzunluğunda bir depoda yaptıkları bir iş. Türünün ilklerinden hatta belki ilktir ve muhteşem. Kesinlikle izlemelisiniz video 30 dakika sürüyor, dünya bu abiler gibiler yüzünden eğelenceli yoksa gerçekten çok sıkıcı.

Kategoriler
Geyik Multimedia

Ucuz hatıra eşyaları ile dünyayı değiştirmek

Bilirsiniz, tarihi veya turistik yerlere gidince biz insanlar oraya has hediyelik eşyalar alırız, bu hediyelik eşyaları genelde Çinliler yapmıştır ve çok ucuzlardır. 56 yaşındaki Michael Hughes isimli bir abimiz fotoğraf çekmeyi çok severmiş, bu ucuz hediyelik eşyalar ile öyle acayip fotoğraflar çekmişki göreceksiniz nasıl bir fotoğraf ve bir ucuz eşya ile dünya nasıl değişiyor.