Kategoriler
Genel

Dünya Engelliler Günü

Bir parça sevginin aşamayacağı engel yok, çünkü sevgi muhakkak sonuca ulaştırır! Dünya Engelliler Günü kutlu olsun.

3 Aralık Engelliler günü, 1992 yılında Birleşmiş Milletler tarafından 3 Aralık tarihi (Uluslararası) Dünya Engelliler Günü olarak uluslararası bir farkındalık günü olarak belirlendi. Bu günde dünya çapında organizasyonlar düzenlenmektedir. Hükûmet desteği ve sivil toplum organizasyonlarıyla birlikte bu günün kutlanması çeşitlilik göstermektedir. Her yıl bu gün için değişik bir tema edinilmektedir.

Engelliler Günü Ve Engelliler Haftası Ne Zaman
Dünya engelliler günü ve engelliler haftası, tüm Dünya’da 10 Mayıs’ta başlayarak 16 Mayıs’a kadar devam etmektedir. Ayrıca ülkemizde 3 Aralık Engelliler günü olarak bilinmektedir. Özellikle engelli vatandaşlarımızın bir nebze de olsun moral toplamalarına yardımcı olmak ve tüm Dünya’da engelli vatandaşlara karşı olan duyarlılığı arttırmak adına yapılan bugün, pek çok festivalle ya da etkinlikte farklı yerde kutlanmaktadır.

engelli.com/engelliler-gunu-ve-engelliler-haftasi-ne-zaman

Bir parça sevginin aşamayacağı engel yok, çünkü sevgi muhakkak sonuca ulaştırır! Dünya Engelliler Günü kutlu olsun. #EngelOlma #3Aralık #EngellilerGünü #IDODP International Day of Disabled Persons #DünyaEngellilerGünü #HayatıPaylaşmakİçinEngelYok

linkedin.com/feed/update/urn:li:share:6872485429032042496/

Uluslararası Engelliler Günü
Türkiye Engelliler Konfederasyonu