Kategoriler
Genel

Bir kişinin mail adresini bulmak

Herhangi bir kişinin email adresini bulmak için online email search araçları kullanılabilir. Nasıl yapıldığını anlattım.

İşiniz için potansiyel müşterileri ararken, bir firmada bir kişiye ulaşmak istediğinizde veya herhangi bir şey için o kişiye veya firmaya ait doğru bir mail adresi bulmak önemlidir.

Ben bugüne kadar binlerce kişi ve firmanın email adresini çeşitli onlarca şekilde bulmuşumdur, birçok farklı yöntem kullanmışımdır, burada bazılarını sizinle paylaşacağım.

Bir Websitesine ait, herhangi birinin veya departmanın mail adresini bulmak için kesinlile en kolay ve güçlü araç hunter.io, alternatif olarak name2email.com kullanabilirsiniz. Daha bir çok online email search siteleri var ancak en iyileri bu ikisidir.

Bir başka yöntem, websitesinin içerisinde arama yaparak mail adresini bulmak. Bunun için Google aramaya “site:siteadresi.com iletişim”, “site:siteadresi.com info” “site:siteadresi.com mail.com” gibi gibi farklı şekillerde arama yaparak erişmeniz mümkün.

Belirli bir kişinin mail adresini bulmak için ise Lusha, Find Email, Find anyone’s email, RocketReach gibi online servis veya Chrome eklentilerini kullanabilirsiniz.

Bir firmanın çalışanlarının email adresini bulmak için farklı bir yöntem de Linkedin’dir. Linkedin’de ilgili firmanın sayfasına giderek çalışanlarını listeleyebilir ve çıkan sonuçlardan kişilerin profillerini inceleyebilirsiniz. Eğer Linkedin profillerinde email adreslerini yazmışlar ise şanslısınız yazmamışlar ise onları Linkedin de bağlantı olarak eklemeniz sorununuzu çözer veya en azından isimlerini öğrenmiş olursunuz.

Bir başka email bulma tekniği ise Google aramayı kullanmak, -Volkan Yılmaz + “mail”- şeklinde bir arma yaparak sonuçlardan mail adreslerini bulmayı deneyebilirsiniz.

Email Permutator kullanarak ilgili firmada ilgili kişinin mail adresini üretebilir ve tahminleri kullanabilirsiniz. Email Permutator’da çıkan mail adreslerini Gmail’de yeni bir mail oluşturarak alıcı adresi kısmına yazdığınızda eğer o mail adresi gerçekten kullanımdaysa ve şanslıysanız size mail adresinden profili gösterecek ve yardımcı olacaktır, aksi taktirde tüm oluşturduğunuz maillere mail atarak şansınızı deneyebilirsiniz ki bunu önermem. Bu noktada snov.io kullanmak da bir seçenektir.

Evet birçok farklı yöntemi yazdım ve inanın daha onlarca farklı yöntem var ve bunlara belki daha sonra vakitlice değinir detaylı yazarım. İşinize yaraması dileği ile.

WOLKANCA

Volkan Yılmaz

Bir kişinin mail adresini bulmak başlıklı gönderi hakkında herhangi bir sorunuz varsa, sosyal medya butonları ile yorum ya da mesaj göndermekten çekinmeyin.