Kategoriler
Eğlence

Aquaman 2 yeni fragman

Aralık ayının sonunda vizyona girecek olan Aquaman 2’nin yeni fragmanı yayınlandı.

Merakla beklenen yeni Aquaman filminden bir fragman daha yayınlandı. Mevcut DC sinematik evreninin son filmi olan Aquaman 2(Aquaman ve Kayıp Krallık), 20 Aralık’ta vizyona girecek.

Bugüne kadar bildiğimiz şekliyle DC Sinematik Evreni artık sona eriyor. Bildiğiniz gibi Warner Bros. bir süre DC’nin başına James Gunn ve Peter Safran’ı getirdi ve bu ikilinin DC sinematik evrenini sıfırlayıp yepyeni bir evren kurmasına izin verdi. James Gunn ve Peter Safran o günden beri yeni DC sinematik evreni üzerinde çalışıyor. Hatta çıkacak ilk filmler şimdiden duyurulmuş durumda. Bu yüzden DC hayranları artık bu yeni sinematik evreni bekliyor. Ancak mevcut sinematik evrenin hala yayınlanmayan bir filmi daha var. O da 20 Aralık’ta vizyona girecek olan Aquaman 2.

Bugüne kadar bildiğimiz DC Sinematik Evreni’nin son filmi olacak Aquaman and The Lost Kingdom’ın çıkışının yaklaşmasıyla birlikte tanıtım çalışmalarına hız veren Warner Bros. Discovery, merakla beklenen filmden yeni bir fragman daha yayınladı. 2018 yılında vizyona giren ilk Aquaman filmi, gişede neredeyse 1.5 milyar dolar hasılata ulaşarak DC’nin en başarılı filmlerinden biri olmuştu. Bu yüzden Aquaman 2’den beklentiler oldukça yüksekti. Ancak bir yandan filmin yapım aşamasında yaşadığı sıkıntılar bir yandan DC evreninin içler acısı hali derken filme dair beklentiler epey düştü. Yeni Aquaman filminin bu beklentilerin üstüne çıkıp çıkamayacağını, önümüzdeki ay vizyona girdiğinde göreceğiz.

Aquaman and the Lost Kingdom | Tickets on Sale

Aquaman 2 / Aquaman ve Kayıp Krallık

Aquaman ve Kayıp Krallık, 2023’te vizyona girecek bir Amerikan süper kahraman filmidir. DC Comics karakteri Aquaman’a dayanmaktadır. DC Films, The Safran Company ve Atomic Monster Productions tarafından üretilen ve Warner Bros. Pictures tarafından dağıtılan film, James Wan tarafından yönetildi ve David Leslie Johnson-McGoldrick, James Wan ve Jason Momoa tarafından yazıldı. Momoa, Patrick Wilson, Amber Heard, Yahya Abdul-Mateen II, Dolph Lundgren, Temuera Morrison, Randall Park, Jani Zhao, Pilou Asbaek ve Nicole Kidman’ın oynadığı filmde, Aquaman, bir kayıp Atlantis krallığını keşfederken Black Manta ve Orm tarafından tehdit edilir.

Filmin ilk filmi olan Aquaman’ın (2018) devamı niteliğindedir. 20 Aralık 2023’te Amerika Birleşik Devletleri’nde vizyona girecek ve eleştirmenlerden olumlu eleştiriler aldı. Film, 1,1 milyar doların üzerinde hasılat yaparak tüm zamanların en yüksek hasılat yapan DC filmlerinden biri oldu.

Filmin konusu

Aquaman’ın artık Atlantis’in kralı ve Mera’nın kocası olarak görevlerini yerine getirirken oğlunun doğumunu kutlamasıyla başlar. Ancak, Black Manta, babasının Aquaman tarafından öldürülmesinden intikam almak için geri döner. Black Manta, Atlantis’in kaybettiği kayıp bir krallığı keşfeder ve onu yok etmek için Aquaman’a meydan okur. Aquaman, Black Manta’yı yenmek için Orm’dan yardım istemek zorunda kalır. Orm, Aquaman’ın kardeşi ve eski düşmanıdır, ancak Aquaman’ın Atlantis’i korumasına yardım etmeye karar verir. İkili, Black Manta’yı yenmek ve Atlantis’i kurtarmak için birlikte çalışır. Film, Aquaman’ın bir kahraman olarak olgunlaşmasıyla ilgili bir hikaye anlatıyor. Aquaman, zorlukların üstesinden gelmek ve Atlantis’i korumak için güçlerini ve liderlik becerilerini kullanmalıdır.

Aquaman ve Kayıp Krallık, görsel efektleri ve aksiyon sahneleriyle övüldü. Film, DC Sinematik Evreni’nin en iyi filmlerinden biri olarak kabul ediliyor.

Kaynaklar:

DC Evreni’nin en iyi filmleri
2023’ün en çok beklenen ilk 10 filmi