Kategoriler
Tech

Yeni iMac rengarenk

Apple Event 20 Nisan 2021’de tanıtılan yeni iMac; 7 farklı renk seçeneği ile güçlü, zarif ve renkli.

Dün(20 Nisan) Türkiye saati ile 20:00’de Apple Park’ta CEO Tim Cook’un konuşmasıyla başlayan ve online olarak yapılan Apple Etkinliğinde(Apple Event) Apple yeni cihazlarını tanıttı, bunlardan biri de yeni 24inc ekran boyutuna sahip olan All In One olarak isimlendirilen türde olan bilgisayarıydı.

Yeni iMac ile birlikte aynı etlinlikte iPhone 12 ve iPhone 12 mini için yeni mor renk seçeneği, Apple Card, yeni kumandası ile Apple TV, AirTag ve iPad Pro da tanıtıldı.

Yeni iMac öne çıkan özellikleri
Yeni iMac öne çıkan özellikleri

Açıkçası etkinlikte en beğendiğim ürün AirTag oldu, 2. olarak da iMac, iMac hem rengarenk hem de muhteşem bir tasarıma sahip, inanılmaz ince ve zarif görünüyor adeta büyük bir tablet gibi. Yeni iMac M1 işlemcili, 4 USB-C çıkışına sahip, 11,5 mm kalınlığında, 4.5K çözünürlük değerinde 11.3 milyon piksel retina ekranı var ve 8/16GB ram seçenekleri ile satılacak. iMac’in ethernet bağlantısı ise adaptörüne konulmuş, klavyesinde parmak izi okuyucusu(TouchID) var ve 7 farklı ren seçeneği mevcut.

Her anlamda muhteşem bir bilgisayar, açıkçası yeni M1 işlemcili Macbook Pro ve Macbook Air ile hemen hemen yakın rakamlarla satılacak olan bu masaüstü bilgisayar eğer taşımak durumunda değilseniz kesinlikle tercih edilebilir olacaktır, Mac Mini yerine biraz daha para ekleyip bunu almak da çok mantıklı zira ekran kalitesi olsun tasarımı olsun muhteşem. Benim şu anki ihtiyacıma göre değil ancak masaüstü bilgisayar ihtiyacım olsa hemen bunu alırdım.

Say hello to the new iMac | Apple
Introducing the new iMac | Apple

Etkinliği Hakkı Alkan ve Furkan Karaca’nın sunduğu Shiftdelete.net Youtube kanalından takip ettim, çok eğlenceliydi https://www.youtube.com/watch?v=RIr8x4VCjqE keyif aldım teşekkür ederim. Furkan bir ara ablanın gözlere takıldı ama çabuk atlattık 🙂 Hakkı da Apple’ın birkaç şeyine sinirlendi ve videonun sonunda fiyatlar biz vergizede fakirleri üzdü elbette Hakkı da dahil.