Kategoriler
Eğlence

NASA Plus açıldı

NASA+ “Uzayı parmaklarınızın ucuna getiriyoruz” sloganı ile açıldı.

NASA Plus(NASA+) şimdi canlı yayında. NASA’nın faaliyetlerinin ücretsiz olarak yayınlanacağı NASA+ platformu kullanıma sunuldu.

NASA’nın ücretsiz, reklamsız ve abonelik gerekmeyen yayın hizmeti resmi olarak başladı. Ben kişisel olarak, “NASA & Chill” adı altında etiketlenen, hepsi sakin müzikle desteklenen, gezegenlerin ve uzay nesnelerinin inanılmaz çekimlerini içeren 30 dakikalık gösteriler olan “Space Out” serisinin hayranı oldum.

plus.nasa.gov adresinden ulaşılabilen sitede gerçekten harika içerikler mevcut, .gov adresi ile site ABD devletine ait NASA kurumu tarafından resmi olarak yayın yapmaktadır, canlı yayınlar ve Astronomi, uzayla ilgili en büyük içerik kaynağı.

NASA+ ile ajansın görevlerinin yanı sıra, fırlatma ve araştırmaların da canlı olarak yayınlanacağı belirtildi.

Konuya ilişkin açıklamalarda bulunan NASA yetkilisi Marc Etkind, “Uzayı parmaklarınızın ucuna getiriyoruz” ifadelerini kullandı.

Platformun uygulaması, iOS, Android, Roku, Apple TV, and Fire TV mağazalarında mevcut ayrıca web üzerinden kullanılabiliyor. NASA+ içerisinde yeni video serileri de mevcut ve bu sürecek.

NASA genel merkezinde bilgi sorumlusu Jeff Seaton, platformu şöyle tanıttı:

Vizyonumuz, birleşik, birinci sınıf bir NASA web deneyimi aracılığıyla insanlığa ilham vermek. NASA’nın eski ayak izi, hizmet verdiğimiz halkın kullanıcı deneyimini önemli ölçüde iyileştirme fırsatı sunuyor. Teknoloji açısından ana web sitelerimizi modernleştirmek ve halkın çevrimiçi içeriğimizle nasıl etkileşimde bulunduğunu kolaylaştırmak, ajansımızın bilgilerini daha erişilebilir ve keşfedilebilir hale getirmenin kritik ilk adımlarıdır. ve güvende.

Dünya vatandaşları ayrıca 21.000’den fazla görüntüden oluşan bir arşiv, NASA Televizyonu, Güneş Sistemi Keşif özelliği, haftalık podcast’ler, Uluslararası Uzay İstasyonu görüş fırsatları ve takibi, görev bilgileri ve Üçüncü Kaya Radyosu dahil olmak üzere sınırsız NASA içeriği zenginliğine ücretsiz erişime sahip olacak.

Bu yeni genişletilmiş dijital hizmetleri tamamlamak için NASA, yaklaşan ve devam eden görevler, iklim verileri, araştırmalar, keşifler ve 30’dan fazla NASA yörünge aracının Artırılmış Gerçeklik 3D modelleri hakkında ayrıntılar elde etmek için parlak ve güncellenmiş bir arayüz kullanarak resmi mobil uygulamasına tamamen yeni bir görünüm kazandırdı.

NASA genel merkezinde bilgi sorumlusu Jeff Seaton.

NASA yönetici yardımcısı Marc Etkind şöyle belirtti:

NASA’nın yeni yayın platformuyla alanı talep üzerine ve parmaklarınızın ucuna getiriyoruz

Dijital varlığımızı dönüştürmek, NASA’nın hava ve uzaydaki bilinmeyenleri nasıl keşfettiğine, keşif yoluyla ilham verdiğine ve insanlığın yararına yenilikler yaptığına dair hikayeleri daha iyi anlatmamıza yardımcı olacak.

NASA yönetici yardımcısı Marc Etkind

Youtube üzerinde NASA+ içeriklerinin fragmanları mevcut

High Above, Down Under: New Series Coming Soon to NASA+

Kaynaklar:

NASA +