Kategoriler
Tech

iPhone ile Google takvim senkronize etmek

Bir Google takvimini iPhone takvim uygulaması ile nasıl senkronize edersiniz?

Çoğumuz takvim uygulaması kullanıyoruz ve bazılarımız hem Google Takvimleri hem de iPhone takvim uygulamasını kullanıyoruz ve bu iki takvimi birebirleri ile senkronize edebiliriz. Nasıl yapılacağını yazacağım.

Öncelikle Google Takvimi diğer takvimlere göre daha kapsamlı ve kullanışlı bu yüzden ben Google’ın takvimini tavsiye ederim.

Google Takvim’i iPhon’un takvim uygulaması ile senkronize etmek için Google’ın takvim uygulamasını yüklemek yeterli olabilir. Ancak ek uygulamayı yüklemek gerekmeksizin bunu yapmanız da mümkün.

Google Takvim’i yerleşik uygulama ile senkronize etmek için, Google hesabınızı iPhone Ayarlar’dan iPhone’un “Parolalar ve Hesaplar” sekmesine ekleyerek başlayın.

iPhone Ayarlar
iPhone Ayarlar

Takvim uygulamanızda Google Takvim’i de etkinleştirdiğinizden emin olun.

iPhone takvim ayarlar
iPhone takvim ayarlar

Ancak Google Takvim etkinliklerinizi iPhone’un yerleşik Takvim uygulamasında görmeyi tercih ederseniz, bunu yapmak da oldukça kolaydır.

Google Takvim’i iPhone’unuzla nasıl senkronize edebilirsiniz?

  1. Ayarlar uygulamasını başlatın.
  2. Soldaki bölmede “Parolalar ve Hesaplar” a dokunun.
  3. Sağdaki hesap listesini tarayın. Takvim bilgilerinizi içeren Google hesabını görürseniz, ona dokunun ve 6. adıma atlayın.
  4. iPhone’unuzda hesabınız yoksa, “Hesap Ekle” ye dokunun.
  5. “Google” a dokunun ve oturum açma sayfasında, Gmail adresiniz ve şifrenizle oturum açmak için talimatları izleyin. Gmail hesabınız için 2 Adımlı Doğrulamayı etkinleştirdiyseniz, Google Hesabınızın Güvenlik sayfasını ziyaret etmeniz, bir uygulama şifresi oluşturmanız ve normal Google şifreniz yerine bunu girmeniz gerekir.
  6. Giriş yaptıktan sonra, üst kısımda e-posta adresiniz ve bazı seçenekler bulunan bir sayfaya yönlendirileceksiniz. Bu sayfada, iPhone’unuzla hangi Google hizmetlerini (posta, kişiler, takvim ve notlar) eşzamanlamak istediğinizi seçebilirsiniz . Takvim senkronize etmek istediğiniz tek şeyse, kaydırıcıları sola kaydırarak diğerlerini kapatın. Takvim’in açık olduğundan emin olun. Hesabı telefonunuzda ilk kez kuruyorsanız, “Kaydet” e dokunun.
  7. Takvim uygulamasını başlatın.
  8. Ekranın altında “Takvimler” e dokunun.
  9. Zaten seçili değilse, iPhone’unuza eklediğiniz Google Takvim girişini bulun ve ona dokunun. Bir onay işareti görmelisiniz ve takvim girişleri hemen takvimde görünmelidir.

Daha fazla bilgi için Google’ın yardım sayfasını ziyaret edin.