Kategoriler
Eğlence

Ezhel, beton yetmez!

Bugün tekrar tescillendi; Ezhel gerçek bir sanatçıdır.

Evet arkadaşlar biraz da gerçekler, maalesef.

Bir korku imparatorluğunda yaşıyoruz hepimiz, nerede muhalif onun başına belalar geliyor, nerede muhalif bir ses susturuluyor, devletin kollarının kendi çıkarları için, farklı olanları susturmak, bezdirmek için kullanıldığı kapkara bir dönemdeyiz.

İşte son örneklerden biri Ezhel, sosyal medya profilinden paylaştığı rap dünyasında diss diye tabir edilen bir kısa parça yüzünden tüm gazetelerde hain ilan edildi belki konu çok uzar popüler olursa yarından sonra kim bilir hangi örgütün üyesi, hangi gizli servisin desteklediği biri olacaktır.

Ezhel’in yaptığı iş aslında tüm dünyada politikacılara yapılanlardan farklı değil, benzer yüzlerce örnek videoyu Youtube’da bulabilirsiniz. Fakat Dünyanın demokratik ülkelerinden farklı olarak bizim gibi ülkelerde(bizim gibiler) ortamın durumuna göre ya eşşeğin bir tarafına sokulursunuz, ya idam edilirsiniz vs. o tamamen duruma bağlı, bizde henüz idam yok sanırım ama her türlü pisliği üzerinize atabilirler devresindeyiz.

Arkadaşlar hiç iyi bir dönemde değiliz, hiç de iyi bir yere gitmiyoruz, bu yazımı okumuş olan, hangi sosyoekonomik durum, hangi görüşte olursa olsun şimdi hemen şapkasını önüne koyup düşünmeye başlamalı. Bizim Ezhel gibi sanatçılara ihtiyacımız var, bizim kapatılan gazete, TV, dergi her neyse bu yayınlara ihtiyacımız var, bizim farklılıklara ihtiyacımız var ve bizim ülkeyi yönetenleri eleştirme HAKKIMIZ var.

Uzatmaya hiç gerek yok, bu blog yazımda tarihe not; Ezhel gerçek bir sanatçıdır! VE asıl soytarılar kimlerdir biliyor musunuz, onlar kendilerini bilirler ama birkaçı; ahaber, sabah, takvim vb.