Kategoriler
Internet

Muhtemelen daha önce görmediğiniz 17 harika Twitter simge setleri

Twitter artık bir e-posta adresi kadar bilinir, kullanılır bir şey oldu, milyonlarca kullanıcısı var. Kişisel veya şirketler web sitelerine Twitter bağlantılarını koyuyorlar bunun için görseller kullanılıyor, bu görsellerden daha önce muhtemelen hiç görmediğiniz 17 harika örneği aşağıda görebilirsiniz.

Kategoriler
Blog

WordPress ile ilgili takip edilesi 10 muhteşem blog

Ben Blog Wolkanca da her fırsatta blogcular için ufak tefek bilgiler paylaşıyorum, WordPress üzerine tasarım, kodlama ve minik bilgilere yer veriyorum. Biz WordPress’i seviyoruz ve bloglarımızı geliştirmeyi seviyoruz, blogumuza farklı, değişik şeyler yapıp mutlu oluyoruz. Bunları profesyonel olmadan yaptığımızdan sebeb bu bizim için iş değil eğlenceli bir uğraş. Aşağıdakıiki adreslerde WordPress ile ilgili çoğu bilgilere […]

Kategoriler
Blog

Web tasarımcıların takip edebileceği 50 blog

Internette onlarca web tasarımı ile ilgili site ve blog mevcut, bunlardan takip edilesi ve düzenli güncellenen 50 tanesi burada. Bu bloglar web tasarımcıları vb. mesleklerdeki kişiler için takip edilesidir. Burada olmayan ama sizin bildiğiniz blogları da yorum olarak bizimle paylaşabilrisiniz.

Kategoriler
Internet

En iyi 20 çevirimiçi favori ikon üreticisi

Favori ikonu nedir? Favori ikonu adres çubuğunda, tab çubuğunda ve de favoriler klasöründe sitelerin isimlerinin yanında beliren küçük, şirin ikonlardır ( tıpkı yukardaki resim gibi ). Bu ikonlar siteyi anımsatmalıdır ve siteyle özdeşleşmelidir. Özellikle favoriler klasöründe gezinirken direk dikkat çekerler. Şimdi gelelim favori ikonu nasıl yapılır konusuna: ilk başta 16×16 bir favori ikonu yapılır favicon.ico […]

Kategoriler
Internet

Türkçe CSS kaynakları

Mehmet Doğan’ın Not defterinde gördüm ve hem kendim için hemde blogumu okuyan arkadaşların faydalanması için aşırıp bloguma yazmayı istedim. İnsanın bir blogunun olmasının en güzel yönlerinden biride bu gibi güzel kaynakları bloguna yazıp daha sonra sık kullanılan yer imlerimde aramakla ya da internette aramakla boğuşmaktansa kendi bloguma girip bulabilmek. Bir nevi arşiv gibi kullanabiliyoruz blogumuzu.