Kategoriler
Medya

Ajda Pekkan’dan İstiklal Marşı

Hadise’nin ABD’deki Çek Cumhuriyeti ile oynadığımız hazırlık maçı öncesinde İstiklal Marşı’mızı okuması bayaa bir hadise yarattı, bence de kötü okudu kız ama zaten kendisi Türkçe’yi de iyi konuşmuyor, yani bilinçli bir şey değil yaptığı. Hadise değil ona orada söyletenler dayaklık bence. Ajda Pekkan İstanbul Park’ta, Formula 1 Türkiye Grand Prix’i açılışında İstiklal Marşını söyledi, süper […]

Kategoriler
Kültür Sanat

Burak Yeter – 10.yıl marşı

Burak Yeter 29 Ekim Cumhuriyet bayramı için özel bir parça yaptı, 10.yıl marşı’nı yeniden aranje(düzenlemek) eden Burak 29 Ekim de şarkının Mp3 versiyonunu da bizimle kendi sitesinde(burakyeter.com) bizimle paylaşacak.

Kategoriler
Teknoloji

Uzayda ilkler – bölüm 2

Evet insanoğlunun uzay macerası serisinin ikinci kısmında insanoğlunun uzayla olan tüm çalışmalarının bir kronolojisini sizinle paylaşmak istedim. İnternette bulduğum bu tablo insanlığın uzayla olan tüm bağının kronolojisini içermekte. Bölüm 1: wolkanca.com/insanoglunun-uzay-macerasi-bolum-1

Kategoriler
Multimedia

İstiklal marşı // bağlama, gitar farklı şekillerde

Eylül 2007’de Gitarist M.Safa Yeprem’in İstiklal Marşını çalmasını yazmıştık: Gitarla istiklal marşı. Dünya üzerinde böyle asil başka bir milli marş yok, gerçekten. Şimdi de gitar, elektor gitar ve bağlama ile farklı şekilllerde çalınmış hallerinin videolarını buraya koyuyoruz. Ayrıca 3 boyutlu bir halde Mehmet Akif Ersoy’un kendi ağzından okuduğu İstiklal Marşımızın 10 kıtasının videosu da burada. […]

Kategoriler
Medya

Milli takımın marşı Norveç’ten

Norveç’li Helldorado grubunun seslendirdiği “A Drinking Song” isimli şarkısı milli takımımıza marş yapıldı. Başarılar diliyoruz.

Kategoriler
Medya

Galatasaray’ın yeni tribün şarkısı

Hani derbide söylenen yeni Galatasaray şarkısı vardı ya, çıldırın işte tam da o şarkı. (Satır 2x) Cimbombom cimbombom Aslanlar sahada tribünler ayakta 90 dakika taraftar arkanda Sarı kırmızıyla hiç bitmez bu sevda Şampiyon olunca coşalım çılgınca (Nak.2x) Çıldırın çıldırın çıldırın Çıldırın çıldırın cimbom için çıldırın!

Kategoriler
Gündem

Mars’taki ilginç cisim

Ntvmsnbc’den az evvel aldığım bir habere göre Mars’ta aşağıdaki fotoğraf çekilmiş. Spirit adlı uzay aracının Mars’tan 4-5 yıl önce geçerek çektiği bu fotoğrafta ilginç bir detay keşfedilmiş. Uzmanlar fotoğrafta kızıl gezegende ilk kez insana benzeyen hareketsiz bir “cisim” gördüklerinin söylerken, bir fikir eski bir kaya oluşum diyor, diğer fikirse aşağı doğru inen bir uzaylı diyor.

Kategoriler
Multimedia

Gitarla istiklal marşı

Gitarist M.Safa Yeprem’in İstiklal Marşı icin yaptığı gitar düzenlemesi ve yorumu. (Guitarist Dr.M.Safa Yeprem arranged and playing “Turkish National Anthem(Istiklal Marsi)” with guitar)

Kategoriler
Multimedia

İstiklal marşının ilk bestesi

İstiklal Marşı, Türkiye Cumhuriyeti’nin ulusal marşı. Sözleri Mehmet Akif Ersoy’un bestesi Osman Zeki Üngör’ündür. 12 Mart 1921’de TBMM tarafından Türkiye Cumhuriyeti’nin Ulusal Marşı olarak kabul edildi. Ulusal Kurtuluş Savaşı’nın en heyecanlı günlerinde toplumu biraraya getirici ve ortak duygularını canlandırıcı bir ulusal marş gereksinimini gidermek amacıyla Milli Eğitim Bakanlığı, 1921’de bir güfte yarışması düzenledi. Bu yarışmaya […]

Kategoriler
Ivır zıvır

27 Ağustos gecesi sakın uyumayın!

’Mars gezegeni’ Mars gezegeni Ağustostan itibaren geceleri gökyüzünün en parlak cismi olacak. Mars çıplak gözle dolunay kadar büyük görünecek. 27 Ağustos’ta Mars Dünya’ya 34,65 milyon mil yaklaştığında en büyük göründüğü gün olacak. 27 Ağustos gecesi 00:30’da gökyüzünü izleyin.