Kategoriler
Hayattan

İstanbul’a yakın denize girilebilecek ve piknik yerleri

Benim gibi İstanbul’a yakın bir yerlere kaçmak istiyorsanız aşağıdaki liste çok işinize yarar. Ben aşağıdakilerin hepsine gittim, yalnız bir çoğuna çok önceden gitmişliğim var nasıl olmuş değişmiş mi bilmiyorum bu sezon sanırım yine birkaçına giderim hatta şu an hafta sonu bir tanesini seçip gitmeyi planlıyorum. Adaları ve batı karadeniz kısmını atlarsak araba ile basıp gidebileceğim […]

Kategoriler
Ivır zıvır

Arı

Yine bir gün Temel Dursun’a sorar; İğnesi var, sokamaz, Kanadı var, uçamaz, Peteği var, bal yapamaz. Dursun; +Sokayım öyle arıya.

Kategoriler
Kültür Sanat

Erkan Ocaklı

Erkan Ocaklı’yı ben çocukluğumda tanıdım, anam karadenizli olduğu için onun kasetleri evde vardı dinlemiştim, Hakkı Bulut da vardı ama o pek hoşuma gitmemişti açıkçası 🙂 Hakkı baba kızmasın tarzını sevmemiştim sadece komik geliyordu, hâlâ öyle. Besteci, söz yazarı, karedenizli türkücü Erkan Ocaklı’nın bu gün ölüm yıl dönümü, Allah rahmet eylesin.

Kategoriler
Geyik

Dünyanın merkezinde Horon

ABD’nin New York Eyaletinde yani Dünyanın merkezinde Trabzonlu’ların horon showu 🙂 Facebook’da bayağı ilgi gördü bu horon.

Kategoriler
Hayattan

Kolbastı(Hoptek) oynamayı öğrenin

Medya sayesinde toplumumuzda hemen herkesin aşina olduğu dans olan bilinen adı ile Kolbastı, diğer adı ile Hoptek dansını öğrenmek isteyenler için UzmanTv de eğitim videoları var. Videodaki Uzmanımız Karadeniz Teknik Üniversitesi Beden Eğitimi Bölüm Başkanı Yrd. Doç. Dr. Engin Erşen hoca.

Kategoriler
Kültür Sanat

O senun guzelluğun

Gamze isimli arkdaşımız eğlenmek için gittiği bir yerde sanırım sahneye çıkıp “vay beni ağlar miydum” isimli türküyü seslendirmiş. Kendisi saf amatördür ve büyük ihtimalle Beyaz Şov’da görülesi. Hadi bakalım.

Kategoriler
Hayattan

İstanbul’daki Karadeniz

Bu gecemin bir bölümünü bu yazıyı yazmaya ayırıyorum çünkü arkasına o eşsiz Istranca ormanlarına dayamış o güzel Çilingöz bunu hak ediyor. Gitmesi, gelmesi, gezmesi, denizi ve ormanı ile daha bir çok karşılaşacağınız enteresanlıkları ile, çok uzun yol gitseniz de orada geçirilen vaktin aynen burada benim şimdi bu yazıyı harcayacağım vakit gibi değeceğini anlıyorsunuz. Bazen ben […]

Kategoriler
Hayattan

Mavi Bisiklet – Kanserde erken tanı için yola çık

Kanserde hastalığında erken tanının önemine vurgu için ilk kez 2006 yılında T.C. Sağlık Bakanlığı Kanserle Savaş Daire Başkanlığı’nın desteği ve Türkiye Bisiklet Federasyonu’nun işbirlği ile yola çıkan Mavi Bisiklet şimdi karedeniz yollarında. Projede elde edilen gelir güzergâhda bulunan illerin valiliklerine teslim ediliyor. Arkadaşım Kadir bu organizasyonun daha geniş çevrelerce duyurulmasını sağlamak amacı ile bir mim […]