Kategoriler
Multimedia

Daha önce hiç yayınlanmamış savaş görüntüleri

2. Dünya savaşından sonra bir Alman askerin çektiği Kuzey Fransa nın Dunkirk Plajı fotoğrafları ilk defa gün yüzüne çıktı, plajda terkedilmiş askeri araçlar dikkat çekici. Bu yazıda ayrıca diğer 2. dünya savaşı fotoğrafları bulunmaktadır.

Kategoriler
Ivır zıvır

Hitler UFO yaptırmış

Aslında bilgisayar oyunları(bknz:wolfenstein) ve filmlerde sıkça gördüğümüz efsane gerçek mi? Hürriyet gazetesinin haberine göre Almanya 2. dünya savaşı sırasında ufo yapmış.

Kategoriler
Multimedia

2.Dünya Savaşına dair görsel ve canlı resim arşivi

Tarihin en kanalı ve en kapsamlı savaşlarından biri olan 2. dünya savaşına ait canlı ve orjinal fotoğrafların bulunduğu bu pdf belgesini sizinle paylaşıyorum. Fotoğrafların her biri tarihi bir eser niteliğinde ve tarihe meraklılarınız varsa içinizde onlar için eşsiz bir döküman. Fotoğraflar bizi o döneme götürüyor ve neler yaşandığını birde fotoğraflardan anlamamıza yardımcı oluyor. Belgenin kendi […]

Kategoriler
Multimedia

Google Earth’le 2.dünya savaşı

İkinci Dünya Savaşı sırasında unutulmaz çarpışmaların yaşandığı savaş alanları, batıklar ve enkazlar Google Earth’den tarihin karanlık sayfalarını yeniden canladırıyor.

Kategoriler
Multimedia

Hitler’in akılalmaz ordusu

Hitler’in devasa büyüklükteki ordusu. Adolf Hitler (d. 20 Nisan 1889, Braunau am Inn, Yukarı Avusturya – ö. 30 Nisan 1945, Berlin, Almanya), 1933 itibari ile Almanya’nın başbakanı ve 1934’den ölümüne kadar Almanya’nın Führer iydi. Nasyonal Sosyalist Alman İşçi Partisi (NSDAP)’nin kurucusu ve başkanıydı.