Kategoriler
SEO

Search Console Insights

Search Console Insights kısaca Google Analytics ve Search Console verilerini birleştirip çeşitli raporlar sunuyor.

Eski adıyla Google Webaster Tools yeni adıyla Google Search Console altında Search Console Insights isimli yeni bir raporlama sayfası ile eğer ilişkilendirilmiş ise Google Analytics ile birlikte Search Console verilerini kullanarak sitenin ziyaretçiler tarafından nasıl keşfedildiği ve okuyucularına neyin hitap ettiğini anlamalarına yardımcı oluyor.

Google Analytics kullanma şartı yok, olmasa da bazı raporları göreibliyorsunuz ancak GA olması daha ayrıntılı iyi raporlar oluşmasını sağlıyor. developers.google.com/search/blog/2021/06/search-console-insights

Harika içerikler üretmek, işinizi ve markanızı büyütmeye yardımcı olmak, bir amaç için farkındalık yaratmak veya insanlara yardım etmek gibi hedeflerinize ulaşmanıza yardımcı olabilecek sadık ve ilgili bir kitle oluşturmanın etkili bir yoludur. Harika içerik, ilham verici bir blog yazısı, yardımcı rehber veya eğlenceli bir anket gibi birçok şekil ve biçimde gelir ve onu oluşturmak için çaba, özveri ve kitlelerinizin takdir ettiği şeylere son derece özen göstermeniz gerekir.

Hangi içeriğinizin hedef kitlenizde yankı uyandırdığını daha iyi anlamanıza yardımcı olmak için Search Console Insights adlı yeni bir deneyim sunuyoruz. Bu deneyim, içeriğinizin performansını anlamayı kolaylaştırmak amacıyla hem Search Console hem de Google Analytics’ten gelen verileri birleştirir. İster bir web içeriği yaratıcısı, blog yazarı veya bir web sitesi sahibi olun ve teknik uzmanlığınızdan bağımsız olarak, içeriğinizin nasıl performans gösterdiğine dair size bir genel bakış ve yardımcı bilgiler sağlayabilir. Bu yeni deneyim, önümüzdeki günlerde kademeli olarak tüm Search Console kullanıcılarına sunulacaktır.

Daha fazla bilgi: search.google.com/search-console/insights/about
Understand your data with Search Console Insights

Search Console Insights ile birlikte diğer gelişmeler için John Mueller’e bağlanıyoruz:

Google Search News (June ‘21) – Search Console Insights (BETA), RSS, and more!

İyi çalışmalar, Twitter’dan görüşelim 🙋🏻‍♂️