Kategoriler
Kodlama

Her programcının bilmesi gereken 5 ipucu

Her iyi programcının bilmesi gereken birkaç noktayı gözden geçirdik.

Programlama dünyasında herkes başlayabilir. Ancak programlamanın sadece kodlama olmadığına dikkat etmeliyiz ve ipuçlarını takip etmeliyiz. Bu yazıda, her iyi programcının bilmesi gereken birkaç noktayı gözden geçirmek istiyoruz.

 1. Eski kodlarınızı yeniden yazın
  Zamanla programlama deneyiminiz ve becerileriniz artacaktır. Bu nedenle, kodunuzun her zaman güncellenmesi için önceden programladığınız projeleri yeniden yazın.
 2. Küçük projeler yapmak
  Küçük fikirleri sınıflandırın ve kendiniz için küçük projeler oluşturun. Bu, kodlama becerilerinizi artıracaktır. Becerilerinizi diğer programcılarla paylaşmak için projelerinizi GitHub’a da koyabilirsiniz.
 3. Tembelliği unutun!
  Başlangıçta herhangi bir programcıya söylenen ilk şey, programcının tembel olması gerektiğidir! 😐 Bu neredeyse kesinlikle doğrudur, ancak öğrenmeye gelince asla tembel olmamalıyız. Kodu kopyalarsanız, zaman içinde hatırlamanız çok zor olacaktır. Bu yüzden asla tembel olmayın ve mümkün olduğunca kopyalamayı bırakın, böylece kod sonsuza kadar hafızanızda kalır.
 4. Pratik yapın ve tekrarlayın
  Yaptığın her şeyi tekrar etmelisin. Bir eğitim programı için kod yazmayı bitirdiniz mi? çok iyi! Şimdi program kodunu silin ve yeniden yazın, ardından tekrar silin ve bu sefer farklı bir şekilde yazın. Öğrendiklerinizi ezberlemek için bunu günler ve haftalarca yapın. Kodu tekrarlayarak o programı ve kodu sonsuza kadar ezberleyeceksiniz ve unutsanız bile tekrar hatırlayacaksınız.
 5. Sürüm kontrolünü kullanın
  Programlamanın başlangıcında Versiyon kontrolüne ihtiyacınız yoktur, ancak bir proje oluştururken çok faydalı olacaktır. Size tavsiyem, github ile etkileşime giren ve genel kullanım için ücretsiz olan git’i kullanmanızdır.